FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcia?am sie z wami przywita? i opowiedzie? o sobie.
Autor Wiadomość
szkie?ko
[Usunięty]

Wysłany: 03-07-2011, 18:46   Chcia?am sie z wami przywita? i opowiedzie? o sobie.

Witam. Mam 17 lat. Do??czy?am do tego forum, poniewa? mam nadziej?, ?e znajd? tu wskazówki by odnale?? siebie..., a mo?e w?a?nie nie "siebie" tylko kogo? innego. Jednak nie znam zbyt tego forum i nie wiem czy ono nie polega tylko na tym by negowa? Chrze?cija?stwo i odnajdywa? w nim punkty do zaczepienia. Mianowicie mój problem polega na tym, ?e od pó?tora roku cierpi? na depresj? i przez t? chorob? zgubi?am w moim ?yciu Boga. Moja wiara si? rozsypa?a.. zbi?a jak marne szkie?ko, zosta?y tylko zw?tpienia i niech?? do samej siebie, ?e nie mog? odnale?? Boga.

anielica19 

Wyznanie: Katolik
Wysłany: 03-07-2011, 19:16   

Witaj.
Napisz nam jak brzmi Twe imi? na pocz?tek.Co do odnalezienia Boga, sam musisz poczu? potrzeb? aby wyst?powa? w Twoim ?yciu. Jednak napisz? Ci, ?e depresja to jest kolejny etap Twojego ?ycia, który jest niezb?dny.
Mam nadziej?,?e jednak Ci pomo?emy. Je?eli masz ochot? to podam Cie mój numer gg, a mo?e rozmowa ze mn? Ci co? u?wiadomi :) Ch?tnie Ci pomog?.
w nich k?amstwo dominuje

szkie?ko
[Usunięty]

Wysłany: 03-07-2011, 19:27   

Wi?c jestem Justyna i ch?tnie porozmawiam na gg:)

zosia 

Pomogła: 73 razy
Wysłany: 03-07-2011, 19:42   

Witaj Justynko krucha jak szkie?ko u nas. :forumch:
Ka?dy cz?owiek w tym wieku jako? odchodzi od Boga, tego z dzieci?stwa i zaczynaj? si? poszukiwania tego osobistego Boga.
szkie?ko napisał/a:
Jednak nie znam zbyt tego forum i nie wiem czy ono nie polega tylko na tym by negowa? Chrze?cija?stwo i odnajdywa? w nim punkty do zaczepienia.

Najprostszy sposób zapoznania si? z forum, to przeczytanie Za?o?e? i Regulaminu forum.
Forum nie jest od przytakiwania wszystkim i wszystkiemu, inaczej byliby?my kó?kiem wzajemnej adoracji, a nie miejscem do dyskusji. To jest miejsce wymiany pogl?dów, a wi?c i przytakiwania jednych i negacje innych.
To jest forum wielowyznaniowe i zderzaj? si? tu pogl?dy wielu Ko?cio?ów, a tak?e s? atei?ci i agnostycy i w zwi?zku z tym znajdziesz ca?? plejad? pogl?dów.

merkaba 

Wysłany: 03-07-2011, 21:40   

mnie depresje pomog?a modlitwa i to po 30 min rano w po?udnie i wieczorem

omega 3 i biotyna brak biotyny powoduje depresje

Roberto 

Wysłany: 03-07-2011, 22:37   

Witaj Justyno! Depresja nie bierze si? z powietrza. Mam nadziej?, ?e jeste? pod opiek? specjalistów.

Pozdrawiam!

szkie?ko
[Usunięty]

Wysłany: 04-07-2011, 18:44   

Moja depresja te? si? z powietrza nie wzi??a. Nie jestem pod opiek? specjalistów, nie mam takiej mo?liwo?ci.

merkaba 

Wysłany: 04-07-2011, 18:50   

pewnie ze nie
brakuje sk?adników pokarmowych

kudzu terz jest dobry na depresje bo powoduje wydzielanie dopaminy i serotoniny
tak jak amfetamina czy czekolada

Roberto 

Wysłany: 04-07-2011, 19:28   

merkaba napisał/a:
brakuje sk?adników pokarmowych

Odpowiednia dieta swoj? drog?, ale podstaw? jest jednak uzdrowienie psychiczne lub/i duchowe. Niestety, samemu tego nie da si? zrobi?. Potrzebna jest pomoc innch ludzi i oczywi?cie wiara, ?e uzdrowienie jest mo?liwe.
szkie?ko napisał/a:
Nie jestem pod opiek? specjalistów, nie mam takiej mo?liwo?ci.

Szkoda. Warto chocia? mie? ludzi, którzy potrafi? Ci? zrozumie? i wesprze? w trudnych momentach.

Wera1 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 04-07-2011, 20:28   

Roberto napisał/a:
Odpowiednia dieta swoj? drog?, ale podstaw? jest jednak uzdrowienie psychiczne lub/i duchowe. Niestety, samemu tego nie da si? zrobi?. Potrzebna jest pomoc innch ludzi i oczywi?cie wiara, ?e uzdrowienie jest mo?liwe.

Zgadzam si? z Roberto, cz?sto depresja ma swoje ?ród?o w chorobie duchowej, czy przypad?o?ciach psychicznych (np. niezaspokojonych emocjonalne potrzebach, lub schorzeniach). Najta?szym lekarstwem na obydwa fenomeny jest modlitwa. Warto by?oby si? zwróci? z pro?b? do ksi?dza o modlitw? wstawiennicz? o uzdrowienie. Druga kwestia warto pogodzi? si? z ksi??mi, przebaczy? im i wszystkim osobom, które kiedykolwiek w Twoim ?yciu Cie skrzywdzi?y, wówczas nie hamujesz ?aski uzdrowienia Jezusa. Czasem to w?a?nie brak wybaczenia, odcina nas bardzo wielu ?ask.
I jeszcze jedna kwestia, je?eli kiedykolwiek by?a? zamieszana w jakiekolwiek praktyki okultystyczne (wró?enie, seansy spirytystyczne, pier?cie? Atlantów, wahade?ka, talizmany, feng shui itp.), trzeba si? od tego odci??, wyspowiada? si?, a nawet poprosi? o modlitw? o uwolnienie. Tego typu praktyki te? nas odcinaj? od ?aski Jezusa.
Inn? spraw? jest równie? zmiana sposobu od?ywiania. Mi?so powinno si? znale?? na sta?e w Twoim jad?ospisie.
I na sam koniec, wypoczywaj ile zdo?asz.

merkaba 

Wysłany: 05-07-2011, 08:59   

i dlatego trzeba sie modlic na ró?a?cu i wyspowiada? sie
i codziennie do kumuni przyst?powa?

to jest najlepsza duchowa uczta

Wera1 

Wysłany: 05-07-2011, 15:31   

merkaba napisał/a:
i dlatego trzeba sie modlic na ró?a?cu i wyspowiada? sie
i codziennie do kumuni przyst?powa?

Mo?e ju? wybór modlitwy pozostawmy naszej rozmówczyni. Ka?dy ma prawo do swoich ulubionych modlitw. :)

szkie?ko
[Usunięty]

Wysłany: 05-07-2011, 16:18   

Niestety oprócz depresji cierpie tez na samotno??, staram si? modli? ale przez to ?e nie czuje kontaktu z Bogiem mam wra?enie ?e mówi? tylko do ?cian..

Wera1 

Wysłany: 05-07-2011, 18:43   

Mo?e warto si? zapisa? do jakiej? wspólnoty katolickiej? Jest ich naprawd? mnóstwo. Wystarczy wej?? do sieci i wpisa? w wyszukiwark?, swoje miasto, miejscowo??.

As 

Wysłany: 06-07-2011, 08:24   Re: Chcia?am sie z wami przywita? i opowiedzie? o sobie.

szkie?ko napisał/a:
Mam 17 lat... mój problem polega na tym, ?e od pó?tora roku cierpi? na depresj? i przez t? chorob? zgubi?am w moim ?yciu Boga.

Musisz wiedzie?, ?e w Twoim wieku stan depresji, zw?tpienia, brak sensu ?ycia przechodzi wielu m?odych ludzi. Wchodzisz w doros?o?? i to powoduje pod?wiadomy strach przed obowi?zkami (nauka, studia, wybór zawodu, pierwsza mi?o??, szukanie pracy i swojego miejsca w ?wiecie). Nawet dla osób posiadaj?cych materialn? niezale?no?? nie jest ?atwo, poniewa? ka?dy chce by? w swym otoczeniu postrzegany pozytywnie, doceniany i lubiany.

?atwiej przej?? ten trudny czas, gdy ma si? wsparcie najbli?szych, rodziców, przyjació?, na których mo?na liczy? i nie zawiod? w potrzebie. I to jest dla Ciebie wskazówka - szukaj dobrych przyjació?, cho?by na naszym forum. Tu znajdziesz bezinteresown? i serdeczn? porad? jak sobie radzi?. Ale pami?taj, ?e to Ty podejmujesz decyzje.
Cytat:

...Moja wiara si? rozsypa?a.. zbi?a jak marne szkie?ko, zosta?y tylko zw?tpienia i niech?? do samej siebie, ...

To nie tak jak tu napisa?a?. Bóg Ci? kocha, chocia? Ty tego nie czujesz i cierpliwie czeka na Ciebie. My?l?, ?e nasz martabunia, na?adowana ogromem mi?o?ci wska?e Ci odpowiedni sposób na pokonanie w?tpliwo?ci w mi?o?? do Pana Jezusa.

Odpowiedz do tematu