FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chciałam sie z wami przywitać i opowiedzieć o sobie.
Autor Wiadomość
szkiełko
[Usunięty]

Wysłany: 03-07-2011, 18:46   Chciałam sie z wami przywitać i opowiedzieć o sobie.

Witam. Mam 17 lat. Dołączyłam do tego forum, ponieważ mam nadzieję, że znajdę tu wskazówki by odnaleźć siebie..., a może właśnie nie "siebie" tylko kogoś innego. Jednak nie znam zbyt tego forum i nie wiem czy ono nie polega tylko na tym by negować Chrześcijaństwo i odnajdywać w nim punkty do zaczepienia. Mianowicie mój problem polega na tym, że od półtora roku cierpię na depresję i przez tą chorobę zgubiłam w moim życiu Boga. Moja wiara się rozsypała.. zbiła jak marne szkiełko, zostały tylko zwątpienia i niechęć do samej siebie, że nie mogę odnaleźć Boga.

anielica19 

Wyznanie: Katolik
Wysłany: 03-07-2011, 19:16   

Witaj.
Napisz nam jak brzmi Twe imię na początek.Co do odnalezienia Boga, sam musisz poczuć potrzebę aby występował w Twoim życiu. Jednak napiszę Ci, że depresja to jest kolejny etap Twojego życia, który jest niezbędny.
Mam nadzieję,że jednak Ci pomożemy. Jeżeli masz ochotę to podam Cie mój numer gg, a może rozmowa ze mną Ci coś uświadomi :) Chętnie Ci pomogę.
w nich kłamstwo dominuje

szkiełko
[Usunięty]

Wysłany: 03-07-2011, 19:27   

Więc jestem Justyna i chętnie porozmawiam na gg:)

zosia 

Pomogła: 65 razy
Wysłany: 03-07-2011, 19:42   

Witaj Justynko krucha jak szkiełko u nas. :forumch:
Każdy człowiek w tym wieku jakoś odchodzi od Boga, tego z dzieciństwa i zaczynają się poszukiwania tego osobistego Boga.
szkiełko napisał/a:
Jednak nie znam zbyt tego forum i nie wiem czy ono nie polega tylko na tym by negować Chrześcijaństwo i odnajdywać w nim punkty do zaczepienia.

Najprostszy sposób zapoznania się z forum, to przeczytanie Założeń i Regulaminu forum.
Forum nie jest od przytakiwania wszystkim i wszystkiemu, inaczej bylibyśmy kółkiem wzajemnej adoracji, a nie miejscem do dyskusji. To jest miejsce wymiany poglądów, a więc i przytakiwania jednych i negacje innych.
To jest forum wielowyznaniowe i zderzają się tu poglądy wielu Kościołów, a także są ateiści i agnostycy i w związku z tym znajdziesz całą plejadę poglądów.

merkaba 

Wysłany: 03-07-2011, 21:40   

mnie depresje pomogła modlitwa i to po 30 min rano w południe i wieczorem

omega 3 i biotyna brak biotyny powoduje depresje

Roberto 

Wysłany: 03-07-2011, 22:37   

Witaj Justyno! Depresja nie bierze się z powietrza. Mam nadzieję, że jesteś pod opieką specjalistów.

Pozdrawiam!

szkiełko
[Usunięty]

Wysłany: 04-07-2011, 18:44   

Moja depresja też się z powietrza nie wzięła. Nie jestem pod opieką specjalistów, nie mam takiej możliwości.

merkaba 

Wysłany: 04-07-2011, 18:50   

pewnie ze nie
brakuje składników pokarmowych

kudzu terz jest dobry na depresje bo powoduje wydzielanie dopaminy i serotoniny
tak jak amfetamina czy czekolada

Roberto 

Wysłany: 04-07-2011, 19:28   

merkaba napisał/a:
brakuje składników pokarmowych

Odpowiednia dieta swoją drogą, ale podstawą jest jednak uzdrowienie psychiczne lub/i duchowe. Niestety, samemu tego nie da się zrobić. Potrzebna jest pomoc innch ludzi i oczywiście wiara, że uzdrowienie jest możliwe.
szkiełko napisał/a:
Nie jestem pod opieką specjalistów, nie mam takiej możliwości.

Szkoda. Warto chociaż mieć ludzi, którzy potrafią Cię zrozumieć i wesprzeć w trudnych momentach.

Wera1 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 04-07-2011, 20:28   

Roberto napisał/a:
Odpowiednia dieta swoją drogą, ale podstawą jest jednak uzdrowienie psychiczne lub/i duchowe. Niestety, samemu tego nie da się zrobić. Potrzebna jest pomoc innch ludzi i oczywiście wiara, że uzdrowienie jest możliwe.

Zgadzam się z Roberto, często depresja ma swoje źródło w chorobie duchowej, czy przypadłościach psychicznych (np. niezaspokojonych emocjonalne potrzebach, lub schorzeniach). Najtańszym lekarstwem na obydwa fenomeny jest modlitwa. Warto byłoby się zwrócić z prośbą do księdza o modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie. Druga kwestia warto pogodzić się z księżmi, przebaczyć im i wszystkim osobom, które kiedykolwiek w Twoim życiu Cie skrzywdziły, wówczas nie hamujesz łaski uzdrowienia Jezusa. Czasem to właśnie brak wybaczenia, odcina nas bardzo wielu łask.
I jeszcze jedna kwestia, jeżeli kiedykolwiek byłaś zamieszana w jakiekolwiek praktyki okultystyczne (wróżenie, seansy spirytystyczne, pierścień Atlantów, wahadełka, talizmany, feng shui itp.), trzeba się od tego odciąć, wyspowiadać się, a nawet poprosić o modlitwę o uwolnienie. Tego typu praktyki też nas odcinają od łaski Jezusa.
Inną sprawą jest również zmiana sposobu odżywiania. Mięso powinno się znaleźć na stałe w Twoim jadłospisie.
I na sam koniec, wypoczywaj ile zdołasz.

merkaba 

Wysłany: 05-07-2011, 08:59   

i dlatego trzeba sie modlic na różańcu i wyspowiadać sie
i codziennie do kumuni przystępować

to jest najlepsza duchowa uczta

Wera1 

Wysłany: 05-07-2011, 15:31   

merkaba napisał/a:
i dlatego trzeba sie modlic na różańcu i wyspowiadać sie
i codziennie do kumuni przystępować

Może już wybór modlitwy pozostawmy naszej rozmówczyni. Każdy ma prawo do swoich ulubionych modlitw. :)

szkiełko
[Usunięty]

Wysłany: 05-07-2011, 16:18   

Niestety oprócz depresji cierpie tez na samotność, staram się modlić ale przez to że nie czuje kontaktu z Bogiem mam wrażenie że mówię tylko do ścian..

Wera1 

Wysłany: 05-07-2011, 18:43   

Może warto się zapisać do jakiejś wspólnoty katolickiej? Jest ich naprawdę mnóstwo. Wystarczy wejść do sieci i wpisać w wyszukiwarkę, swoje miasto, miejscowość.

As 

Wysłany: 06-07-2011, 08:24   Re: Chciałam sie z wami przywitać i opowiedzieć o sobie.

szkiełko napisał/a:
Mam 17 lat... mój problem polega na tym, że od półtora roku cierpię na depresję i przez tą chorobę zgubiłam w moim życiu Boga.

Musisz wiedzieć, że w Twoim wieku stan depresji, zwątpienia, brak sensu życia przechodzi wielu młodych ludzi. Wchodzisz w dorosłość i to powoduje podświadomy strach przed obowiązkami (nauka, studia, wybór zawodu, pierwsza miłość, szukanie pracy i swojego miejsca w świecie). Nawet dla osób posiadających materialną niezależność nie jest łatwo, ponieważ każdy chce być w swym otoczeniu postrzegany pozytywnie, doceniany i lubiany.

Łatwiej przejść ten trudny czas, gdy ma się wsparcie najbliższych, rodziców, przyjaciół, na których można liczyć i nie zawiodą w potrzebie. I to jest dla Ciebie wskazówka - szukaj dobrych przyjaciół, choćby na naszym forum. Tu znajdziesz bezinteresowną i serdeczną poradę jak sobie radzić. Ale pamiętaj, że to Ty podejmujesz decyzje.
Cytat:

...Moja wiara się rozsypała.. zbiła jak marne szkiełko, zostały tylko zwątpienia i niechęć do samej siebie, ...

To nie tak jak tu napisałaś. Bóg Cię kocha, chociaż Ty tego nie czujesz i cierpliwie czeka na Ciebie. Myślę, że nasz martabunia, naładowana ogromem miłości wskaże Ci odpowiedni sposób na pokonanie wątpliwości w miłość do Pana Jezusa.

Odpowiedz do tematu