Niesamowite! Tak miasto święte ukazano w filmie wyprodukowanym przez Stowarzyszenie Piotra Skargi

Jerozolima – miasto Boga, miasto święte, miejsce nauczania, męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu. To miasto, w którym spełniły się zapowiedzi dane prorokom, w którym świat ujrzał ofiarę swego Zbawiciela. Miasto to przybliża film pt. „Via Dolorosa – Droga zbawienia”, wyróżniony podczas XXXV Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”. Polecamy!

via dolorosa film

Via Dolorosa: film powstały z wysiłku tysięcy wiernych

„Via Dolorosa” to film dokumentalny, poświęcony szczytowemu momentowi historii zbawienia, drodze krzyżowej, męce i śmierci Mesjasza zapowiedzianego Żydom. To podróż śladami Zbawiciela, pozwalająca kroczyć drogą prowadzącą na Golgotę. To duchowa pielgrzymka zapisana w formie dokumentalnej. Produkcję tę doceniło także liczne grono internautów, którzy dobrowolnymi datkami wsparli powstanie filmu. Ci, którzy nie zdążyli dołożyć się do tego szczytnego celu, mogą skorzystać ze strony viadolorosa.pl, aby uzyskać dostęp do filmu.

Film został wyprodukowany przez Stowarzyszenie Piotra Skargi, prezentuje komentarz ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, wybitnego teologa i biblisty. W czasie, w którym podróż do Ziemi Świętej jest rzeczą nieosiągalną, umożliwia on każdemu poznanie obecnej rzeczywistości ziemi, na której rozgrywały się najważniejsze wydarzenia w historii świata.

Czym jest projekt "Dla Duszy"?

Inicjatywa powstania tej produkcji wiązała się z szerszym projektem „Dla Duszy”, w ramach którego Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi pragnie dostarczać internautom wartościową lekturę duchową, tak bardzo dziś potrzebną.

Zawartością projektu są bezpłatne newslettery o tożsamej nazwie, które można otrzymać raz na dwa tygodnie. Każdy numer newslettera zawiera lekturę duchową na konkretny temat oraz powiązany z nim zestaw modlitw. Jak dotąd, ukazało się 49 numerów pobożnej lektury „Dla Duszy”.

 

Polecamy przeczytać także: Chrześcijański a katolicki. Jak rozróżniać te terminy?