FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Duchy ( ...i na czym polega spirytyzm?)
Autor Wiadomość
kajaa 

Wysłany: 27-11-2007, 14:37   Duchy ( ...i na czym polega spirytyzm?)

CZYM lub kim są duchy? Czy można je wywołać i na czym polega spirytyzm?
Ostatnio zmieniony przez Koala 23-09-2017, 14:01, w całości zmieniany 2 razy  

Mayday 

Wysłany: 27-11-2007, 15:34   

Witam :!:

Wywoływania duchów, to sztuczka szatana. I nie próbował bym tego bo to niebezpieczne :!:

Same duchy to dusze, czystościowe. Mogą one przyjść do nas i poprosić o modlitwę ;) Nasz ksiądz mówił, że 2 razy przyszły do niego duchy i prosiły o modlitwę.
Tak naprawdę, nie mamy czego się bać, bo one krzywdy nie maja zbyt jak nam zrobić :P

Pozdrawiam ;)

Piotr 

Wysłany: 27-11-2007, 15:42   

To temat niezwykle rozległy. Świat ciemności jest obok naszego.
Same duchy jako byty osobowe są na usługach szatana i jakiekolwiek wywoływanie ich to igranie ze śmiercią a najczęściej ogromne spustoszenie sfery duchowej człowieka.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że to najgroźniejszy przeciwnik człowieka.

Mayday 

Wysłany: 27-11-2007, 15:57   

Piotr napisał/a:
Same duchy jako byty osobowe są na usługach szatana

absolutny sprzeciw.

Co innego demony co innego duchy. Przecież duchy to i dusze częściowe <przynajmniej w większości> :!: A te na usługach szatana na pewno nie są :!:
Ponadto, szatan potrafi i za matkę Boża sie "przebrać" i tak najprawdopodobniej jest w wywoływaniu duchów.

Bo duchy nie mogą się pojawić na nasze życzenie. Tylko za zgodą Boga mogą przyjść, na jawie czy w śnie i prosić o modlitwę, albo po prostu milczeć... - nawet ksiądz na kazaniu mówił o tym ostatnio jak były Zaduszki :P

Pozdrawiam ;)

Michał_86 

Wysłany: 27-11-2007, 16:09   

Cytat:
Bo duchy nie mogą się pojawić na nasze życzenie. Tylko za zgodą Boga mogą przyjść, na jawie czy w śnie i prosić o modlitwę, albo po prostu milczeć...

Skoro tak to dlaczego uważasz że Bóg 'nie wyda zgody' akurat wtedy gdy ktoś będzie chciał zobaczyć jakiegoś ducha? Chciałbyś się zobaczyć z przodkami? Bo ja jestem bardzo ciekaw kim był mój dziadek ze strony mamy np w 1410 roku. :)

Ps. a skoro wtedy ludzi było mniej to skąd wiesz czy nie mamy wspólnego dziadka :P

Piotr 

Wysłany: 27-11-2007, 16:24   

Mayday napisał/a:
Ponadto, szatan potrafi i za matkę Boża sie "przebrać" i tak najprawdopodobniej jest w wywoływaniu duchów.

No właśnie Mayday.
Mayday napisał/a:
Bo duchy nie mogą się pojawić na nasze życzenie. Tylko za zgodą Boga mogą przyjść, na jawie czy w śnie i prosić o modlitwę, albo po prostu milczeć... - nawet ksiądz na kazaniu mówił o tym ostatnio jak były Zaduszki

Widzisz - osobiście jestem innego zdania.
Pzdr.

Michał_86 napisał/a:
Chciałbyś się zobaczyć z przodkami? Bo ja jestem bardzo ciekaw kim był mój dziadek ze strony mamy np w 1410 roku.

Michał_86 - pewien król też miał podobne chcenie i poszedł z tym do pewnej wróżki ( Endor ) - i wiesz co było z nim dalej?

Michał_86 

Wysłany: 27-11-2007, 16:52   

Nie znam tej historii, co z nim było dalej?

Fajnie mieć chcenia jak król :king:

Piotr 

Wysłany: 27-11-2007, 17:18   

Michał - 1 Sm 28
poczytaj uważnie - dowiesz sie wszystkiego - będziesz miał pytania - pisz.

kajaa 

Wysłany: 05-12-2007, 17:25   

Nie zgodzę się z tym że wszystkie duchy są na usługach szatana. Bo z tego co wiem to są 3 kategorie duchów: dobre, te w czyśćcu i te złe(i to one są od szatana). Też słyszałam, że ukazjują się nam te duchy którym Bóg na to pozwala ale w tym momencie mówię tylko o tych duchach które są sługami Boga i one nie wyrządzają nam krzywdy. Według mnie złe są te duchy przysłane przez szatana np wtedy kiedy czasem bawimy się w wywoływanie duchów i to one są dla nas niebezpieczne. Spirytyzm według
Kościoła jest grzechem więc sadzę, że podczas takich zabaw przywołujemy tylko złe duchy bo Bóg nie pozwala na kontakt duszom podczas takich seansów, więc wywoływanie duchów jest dla nas niebezpieczne gdyż jest to zabawa z samym szatanem

Piotr 

Wysłany: 05-12-2007, 17:30   

kajaa napisał/a:
z tego co wiem to są 3 kategorie duchów: dobre, te w czyśćcu i te złe(i to one są od szatana)

kajaa - a możesz to udowodnić Biblijnie?

kajaa 

Wysłany: 05-12-2007, 18:51   

napisałam "z tego co wiem" nie napisałam, że jest to pewne możesz sie z tym nie zgadzać takie jest moje zdanie imojego księdza katechety:).

smigiel 

Wysłany: 05-12-2007, 19:12   

Napiszę może moje zdanie na ten temat.

Cytat:

kajaa - a możesz to udowodnić Biblijnie?

Może ja odpowiem: nie da się tego udowodnić biblijnie, a nawet jeśli tak to tylko jakimiś wyrwanymi z kontekstu wersetami.

kajaa napisał/a:
napisałam "z tego co wiem" nie napisałam, że jest to pewne możesz sie z tym nie zgadzać takie jest moje zdanie imojego księdza katechety:).

Więc na czym się opieramy? Na katechcie czy na Biblii? Pamiętajmy o fundamentach wiary. Jeśli twoje przemyślenia zbudujesz na złym fundamencie to możemy dojść do wielu niekoniecznie prawdziwych rzeczy

Dobra, do tematu

Moje zdanie na temat duchów jest może troszkę inne niż pozostałych forumowiczów.
1. Tak więc po pierwsze musimy sobie uświadomić, że jest coś takiego jak inny wymiar - wymiar duchowy (nie wiem jak inaczej to wytłumaczyć).
2. Jeśli Bóg chce coś przekazać człowiekowi to nie robi tego przez posłanie duchów lecz przez proroctwa, widzenia, sny itd.
3. Sprawa straszydeł itp. jest trudna do wyobrażenia, ale jest realna. Wiem, bo sam byłem świadkiem kilku takich "akcji" jeszcze przed nawróceniem się. Całkiem niedaleko osiedla gdzie mieszkam jest pewien budynek gdzie już zdarzało się kilka morderstw. Tak się składa, że m.in. w tym miejscu działy się te wszystkie dziwne rzeczy.
4. Pamiętajmy, że szatan jest "jak lew ryczący" i nie śpi. Posyła swoje sługi na ziemię do różnych złych celów. Tutaj trafiamy na bardzo ważny, aczkolwiek na rzadko wspominany w Kościele temat: "Demony i sprawy demoniczne". W tym miejscu przytaczamy do punktu 1.
5. szatan wykorzysta każdy możliwy sposób, aby pozyskać do piekła kolejne dusze. Przykład dotyczący poruszanego tematu? --- Człowiek "x" widział takie dziwne zjawisko razem ze znajomym "y". Byli przestraszeni i lekko zadziwieni całą sytuacją. Aby dowiedzieć się czegoś więcej idą w stronę stanowczo zabronionego przez Biblię spirytyzmu. To jest tylko przykład, ale myślę, że wiecie o co mi chodzi w tym wszystkim.

Mayday 

Wysłany: 05-12-2007, 19:23   

smigiel, ciekawa teoria... I muszę powiedzieć, że może być prawdziwa i wcale nie wyklucza tego co ja psiałem. Choć te złe duchy nazwał bym demonami a nie duchami, moim zdaniem jest różnica.

Pozdrawiam ;)

kajaa 

Wysłany: 05-12-2007, 19:50   

oczywiście że na Biblii ale ksiadz tez chyba cos wie.
A do reszto w pełni sie zgadzam

Krzysztof 

Wyznanie: poszukujący
Wysłany: 02-10-2016, 21:53   

Oczywiście , że duchy istnieją. Nasz wielki poeta Adam Mickiewicz pisał o duchach. Zresztą w listopadzie jest święto "Dziady"( obchodzone do XIV wieku na szeroką skale ale również i dziś przez rodzimowierców słowiańskich) wtedy to duchy przodków przybywają na ziemie.

Odpowiedz do tematu