FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: zosia
19-02-2011, 19:29
Dobra ksi??ka - polecam!
Autor Wiadomość
Kali 

Wysłany: 13-01-2006, 13:33   Dobra ksi??ka - polecam!

Ksi??ka której nie mo?na tak po prostu od?o?y?! przygotujcie sobie trzy dni a przezyjecie przygode po której d?ugo nie wrócicie do rzeczywisto?ci...
Cmentarz Zapomnianych Ksi??ek to tajemnicze miejsce w ?redniwiecznej czesci Barcelony. Zgodnie z rodzinna tradycja antykwariuszy 12-letni Daniel Sempere udaje sie na Cmentarz by ocali? od zapomnienia jedn? z ksiazek. Zafascynowany swoja zdobycza postanawia odnalezc inne ksiazki tego samego autora, niejakiego Juliana Caraxa...
I tak Daniel zostaje wciagniety w intryg? która staje sie najwieksza przygoda jego zycia.
Jest to ksiazka o mi?osci, dojrzewaniu, zdradzie i ludzkiej nienawisci. Na wskro? romantyczna i niezwykle mroczna pe?na zwrotów akcji i tak pokreconych watkow ?e ko?czac jeden rozdzial zdumieni musimy przeczyta? nastepny. Ale spokojnie wszystko jest logiczne a zadna postac nie jest przypadkowa.
Nie napisze nic wiecej bo pragne zachecic do lektury wszystkich bez wyjatku. Powiem szczerze ze dopiero teraz wiem co to znaczy "zosta? wciagnietym bez reszty" i to przez ksiazke!
Tych którzy przeczytali zachecam goraca do dyskusji :yes:
APEL DO WSZYSTKICH KTORZY ZNAJA INNE KSIAZKI TEGO AUTORA ( TYLKO BLAGAM W POLSKIM TLUMACZENIU)PODZIELCIE SIE TYTULAMI!
Goraco pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Cathryn 16-08-2007, 13:17, w całości zmieniany 2 razy  

bog 

Wysłany: 02-02-2006, 23:29   O?cie? ?mierci-Paul L. Maier

Znacie? Je?li tak to super 8) Je?li nie to i tak na pewno na ni? kiedy? traficie :-D Ale co o niej s?dzicie? Tego nie wiem :lol:

bog 

Wysłany: 02-02-2006, 23:32   Szata-LIoyd C. Douglas

Czytali?cie? I co s?dzicie? Czy warto czyta? takie ksi??ki? Czy raczej wolicie inne?
Za du?o pyta?
:lol:

funinka 

Wysłany: 03-02-2006, 14:13   

Mam t? ksi??k? w domku, tak mi si? podoba?a ,?e a? sobie kupi?am. A czyta?am j? ju? chyba z 4 razy:)Có? jak dla mnie ta opowie?c jest pi?knym dowodem na zasadno?? obecno?ci Chrystusa mi?dzy nami. Gdyby Chrystus nie zmartwychwsta? daremna by by?a nasza wiara... i wszystko wokó?:) 8)

funinka 

Wysłany: 03-02-2006, 14:22   

Widzia?am t? ksi??k? w ksi?garnaich, od d?u?szego czasu utrzymuje si? na szczycie rankingów i ma tak? zach?caj?c? ok?adk? w stylu sephia:) My?l?,?e wko?cu ja kupi?...dzi?ki za zachet? :-D

bog 

Wysłany: 03-02-2006, 22:38   

W?a?nie... gdyby nie zmartwychwsta? :) To mn? troch? wstrz?sn??o. :mlotek:

funinka 

Wysłany: 04-02-2006, 13:51   

Kiedys naweyt by?am na takich rekolekcjach dla studentów, które prowadzi? zreszt? znany wszystkim o.Knabitt:) i nawet pos?u?y? sie t? ksi??k? jako t?em do rozwini?cia tematu i powiem Ci tylko krótko, przez d?ugi czas nakr?ca? ludzi tak jakby to wszystko by?a prawda, patrzy?am na reakcje ludzi, jak szeroko otwierali oczy ze zdumienia. Ja zna?am FINA? tak wi?c nie bylo we mnie strachu...Mysl?,?e wiele osob pomy?la?o potem jak wygl?da?o by ich zycie bez zmartwychwstania...Ja zreszt? te?, gdzie by?aby nadzieja i sens na dalsze ?ycie?! :sad:

bog 

Wysłany: 04-02-2006, 22:48   

Kiedy? nasz wikary wyg?osi? kazanie oparte w?a?nie na tej ksi??ce. Reakcja by?a wstrz?saj?ca :lol: I chyba tak mia?o by? :-D

Gedeon 

Wysłany: 22-02-2006, 12:56   

S? takie ksi??ki, które przebrzmiewaj? bez echa w naszej pami?ci. Zaczynamy je czyta?... ko?czymy i powoli spychamy w cie?. Inne natomiast zostaj? w naszej ?wiadomo?ci na d?ugo. Nie daj? o sobie zapomnie?. Powracaj? do nas jak fala i zalewaj? na nowo emocjami.

Przed kilkoma dniami sko?czy?em czyta? "Cie? wiatru". Ju? teraz wiem, ?e o tej ksi??ce nie zapomn?. D?ugo b?d? marzy? o barcelo?skich uliczkach, z nadziej?, ?e moja wyobra?nia b?dzie w stanie odtworzy? niesamowity klimat, jaki znalaz?em na kartach tej ksi?zki.

Zapowiada?o si? zwyczajnie. Troch? naiwnie. Ale jak mog?o by? inaczej, skoro by? to ?wiat widziany oczami dziesi?cioletniego ch?opca. W miar? jak dorasta?, Cmentarzysko Zapomnianych Ksi??ek, tajemnicze miejsce, do którego zaprowadzi? go ojciec, przestawa?o by? z pogranicza jawy i snu. Jego zauroczenie Klar?, niewidom?, dwukrotnie od niego starsz? dziewczyn?, stawa?o sie zwyk?? ch?opi?c? mi?ostk?. A Barcelona ods?ania?a przed Nim i przede mn? swoj? mroczn? histori?.

Gdzie? w okolicy dwusetnej strony natrafi?em na jedno zdanie, po którym wiedzia?em juz, ?e to jest jedna z tych niezapomnianych ksi??ek:

"Ksi??ki s? lustrem: widzisz w nich tylko to, co ju? masz w sobie".

Wtedy nie wiedzia?em jeszcze, ?e kryje si? w nim esencja wszystkiego, co ju? przeczyta?em i przeczytam na kartach "Cienia wiatru". Ono mnie po prostu urzek?o. Ale jego sens zrozumia?em, gdy napotka?em je ponownie przed kilkoma minutami, gdy przewraca?am ostatnie strony ksi??ki.

Dzi?ki niemu "Cie? wiatru" bedzie do mnie wraca? w my?lach, wyobra?eniach i snach.
Lecz ci, którzy ufaja Panu, nabieraja sily, wzbijaja sie w góre na skrzydlach jak or?y, biegna, a nie mdleja, ida a nie ustaja Iz 40:31

funinka 

Wysłany: 24-02-2006, 22:59   

Gedeon powiedzia?/?a:
Cytat:
"Ksi??ki s? lustrem: widzisz w nich tylko to, co ju? masz w sobie".

Ciekawe, co zobacz? tym razem? Juz kupi?am, jutro zabieram si? do czytania,zapowiada si? ciekawy weekend... :sonko:

graz

Wysłany: 25-02-2006, 11:29   Re: Szata-LIoyd C. Douglas

bog napisał/a:
Czytali?cie? I co s?dzicie? Czy warto czyta? takie ksi??ki? Czy raczej wolicie inne?
Za du?o pyta?
:lol:
Dzie? dobry.Osobi?cie dla mnie nie by? to czas stracony, co jest dobre co zle to mozna szybko wynioskowa?, ale autor potrafi ?ci?gn?c uwag? skoro jestem w trakcie czytania "Wspania?ej Obsesji" LIoyd C. Douglas.

Angel of Heaven 

Wysłany: 31-07-2006, 19:08   "Bo?e Wychowanie" Anna

Witam

Czy jest mo?e kto?, kto zetkn?? si? z ksi??kami Anny: "Bo?e wychowanie", "?wiadkowie Bo?ego Mi?osierdzia" czy "Pozwólcie ogarn?? si? Mi?o?ci"??

Osobi?cie posiadam wszystkie te ksi??ki i dzi?kuj? Bogu, ?e pozwoli? mi je przeczyta?, bowiem dzi?ki nim zmieni?em swoje ?ycie - pog??bi?em wiar? i zrozumia?em du?o rzeczy, które do tej pory by?y dla mnie dziwne i zagadkowe. Jednocze?nie zrozumia?em kim jest Bóg - zrozumia?em, ?e jest On naszym Ojcem - takim prawdziwym, wyrozumia?ym i wychowywuj?cym Ojcem, który zawsze ma dla nasz czas, dla Którego jeste?my najwa?niejsi na ?wiecie i który kocha nas tak wielk? mi?o?ci?, ?e nie jeste?my w stanie jej nawet zrozumie? a co dopiero poj??. Ale to co najbardziej zrozumia?em po przeczytaniu tej ksi??ki to to, ?e Bóg nie karze cz?owieka ani nie potepia, ?e nie ma "boga kary, pot?pienia - boga gniewu czy boga który nie rozumie cz?owieka" (specjalnie napisa?em z ma?ej litery) ale ?e jest Bóg mi?o?ci, mi?osierdzia i przebaczenia, Bóg troskliwo?ci i rado?ci, Bóg weso?y, potrafi?cy cieszy? si? z najmniejszej cho?by iskierki, która ?yje w cz?owieku - ?e jest Przyjacielem, który nigdy nie opuszcza cz?owieka ani nie zostawia samemu sobie.

Takie jest moje ?wiadectwo o tej ksi??ce. Czy jest mo?e kto?, kto czyta? te ksi??ki? Czy móg?by podzieli? si? swoimi uwagami i spostrze?eniami?? Bardzo na nie czekam.

Je?li kto? chcia?by przeczyta? t? ksi??k? to mam z?e wie?ci - nie mo?na jej ju? dosta? w ksi?garniach. Po ?mudnych poszukiwaniach w Internecie znalaz?em stron? www.objawienia.pl na której s? te ksi??ki. Wystarczy tylko ?ci?gn?? t? stron? na dysk i wtedy b?dzie ona dost?pna.

Pozdrawiam wszystkich

Angel of Heaven 

Wysłany: 31-07-2006, 20:15   

Czyta?em t? ksi??k? 3 razy ca?? i kilka razy jakie? ma?e fragmenty, co mo?e ?wiadczy? tylko o tym, ?e bardzo mi si? podoba. Jest wyj?tkowo wci?gaj?ca - jak zacz??em czyta? to nie mo?na mnie by?o od niej odci?gn??. Miejscami zaskakuj?ca i intryguj?ca lecz wyj?tkowo ?adnie wszystko to napisane.

Zach?cony t? ksi??k? si?gno?em po "kontynuacj?" jak mawiali w ksi?garniach - "wielkiego rybaka". Ksi??ka okaza?a si? nie by? wcale kontynuacj? lecz osobn? ksi??k? - tak?e wyj?tkowo ciekaw? i wci?gaj?c? - która w bli?szy sposób pokaza?a nam Posta? Jezusa i Jego ucznia Piotra. Naprawd? polecam

julia 

Wysłany: 27-08-2006, 14:02   Paulo Coelho

Okres wakacji jest dobrym momentem do nadrobienia zaleg?os?i czytelniczych, tymbardziej, ?e na pó?ce czeka?o na moj? uwag? kilka pozycji autorstwa Paulo Coelho.

W ksi??ce "Jedena?cie minut" znalaz?am takie s?owa:
"Grzech pierworodny nie polega? na tym, ?e Ewa zjad?a jab?ko, tylko ?e podzieli?a si? z Adamem, aby ze swoim odkryciem nie czu? sie samotna". (wyd. Drzewo Babel, strona 187, ko?cówka trzeciego akapitu).

Napiszcie jak interpretujecie te s?owa. A mo?e podyskutujemy o jego pozosta?ych ksi??kach?
[...]
Jak dobrze, ?e jeste?my.
W?a?nie teraz.
Nie by?o nas wczoraj, nie b?dzie nas jutro.
Jeste?my dzisiaj.
To i owo jest tu do zrobienia

anialucky 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 27-08-2006, 14:52   

grzech pierworodny polega? na nipos?usze?stwie Bogu, wi? cnie moge si? zgodzi? z tym stwierdzenim, autorowi chidzi?o chyba o to ?e nie poczu?a si? najlepiej po zjedzeniu owocu(a nie jab?ka) i nie chcia?a si? tak sama czu? ?le i da?a te? Adamowi, ale w Biblii pisze ?e dopiero jak on zjad? to zobaczyli?e s? nadzy nie przedtem. chyba ?e si? myl? i chodzi mu o co? innego.

Odpowiedz do tematu