FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z imieniem do bierzmowania
Autor Wiadomość
Forzaft 

Wyznanie: Katolik
Wysłany: 23-09-2017, 13:56   Problem z imieniem do bierzmowania

Witam! Mam do Was pytanie.Niedługo przystępuję do bierzmowania i wybrałem sobie imię po moim przodku.Poinformowałem o tym rodziców i księdza.Jednak teraz odkryłem,że podoba mi się inne imię.i tu pytanie:Czy mógłbym teraz zrezygnować z tego imienia i wybrać to drugie.Bo moim zdaniem trochę głupio byłoby zrezygnować z imienia przodka tylko dlatego,że nie podoba mi się ono.Co Wy sądzicie?

Koala 

Wyznanie: inne protestanckie
Wysłany: 23-09-2017, 16:21   

Osobiście uważam, że stwarzasz sobie problem tam, gdzie go nie ma.
Jak imię się tobie nie podoba, to je sobie zmień.
Co natomiast ja wziąłbym pod uwagę, to coś innego.
Bierzmowanie ma być z tego co pamiętam sakramentem umocnienia wiary. Tu moim zdaniem, imię jest swego rodzaju symbolem, przypomnieniem KIM od tej pory jesteś. Imiona mają znaczenia i to jest tutaj istotne, nie koniecznie czy się podoba czy się nie podoba. Dlatego, że w krótkim czasie zmieniłeś opinię o imieniu jakiego chciałeś na początku. Może w przyszłym miesiącu spodoba sie Tobie jeszcze inne imię?
Imię powinno dla Ciebie symbolizować siłę charakteru, W pewnym sensie ciebie charakteryzować i prowadzić.
Na koniec, uwaga, która pewnie Ciebie rozczaruje… Nie da się mieć w życiu wszystkiego. ;-)
Może warto się do tego zacząć przyzwyczajać.
Tak to widzę, ale to tylko moje zdanie…
Pozdrówko :D

hansel 

Wyznanie: Katolik
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 06-10-2017, 12:28   

Ja bym imię wybrałem nie dla jego samego bo np fajnie brzmi, tylko dlatego że noszący je święty jest moim ulubionym, w jakiś sposób ni najbliższym. W moim w tym przypadku był to Święty Franciszek z Asyżu.

Odpowiedz do tematu