FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Całowanie a wiara.
Autor Wiadomość
samiel 

Wysłany: 17-01-2007, 18:16   Całowanie a wiara.

Chciałbym poznać wasz pogląd na temat całowania z płcią przeciwną. Czy są wg. was jakieś granice w całowaniu drugiej osoby. Gdzie je stawiacie. Czy na :

1.Pocałunku w policzek
2.Pocałunku w usta z zamkniętymi ustami
3.Pacałunku czułym delikatnym z lekko otwartymi ustami (muskającymi wargi partnerki\partnera)
4.Pocałunek z językiem namiętny tzw. francuski.

Ciekaw jestem waszych opinii jako chrześcijan.

Księga Wyjścia 21,14

zosia 

Wyznanie: Katolik
Pomogła: 74 razy
Wysłany: 17-01-2007, 19:03   

Nie ważna technika, ale intencja z jaką się całujesz.
Pocałunek czasem wyraża szacunek (np. pocałunek w rękę), czasem czułość i opiekę (np. rodzicielskie całowanie w czółko, policzek), czasem ma dodać odwagi, wyrazić, że jesteś z kimś (przyjacielski pocałunek w policzek).
Pozostałe twoje opisy pocałunków już mają charakter wyrażania namiętności i zachęty do seksu. W małżeństwie - zawsze wskazane, ale w normalnych relacjach międzyludzkich nie powinno ich być, bo w efekcie są kuszeniem do grzechu.

parsylioo 

Wysłany: 17-01-2007, 20:20   

zosia napisał/a:
Pozostałe twoje opisy pocałunków już mają charakter wyrażania namiętności i zachęty do seksu. W małżeństwie - zawsze wskazane, ale w normalnych relacjach międzyludzkich nie powinno ich być, bo w efekcie są kuszeniem do grzechu.

Cholernie mi z tym źle, ale ... nie mogę się z Tobą zgodzić Zosiu...
Pocałunek w usta nie jest kuszeniem do grzechu, raczej okazaniem czułości. Tak całują się ludzie, których łączy coś więcej niż koleżenstwo czy przyjaźń.

zosia napisał/a:
Nie ważna technika, ale intencja z jaką się całujesz.

Tu zgadzam się w 100%
ważne jest by z pocałunku nie robić zjawiska normalnego czy zabawy. Całuje bo czuje, jeśli chce się pobawić to kupuje sobie kloci LEGO

tobi 

Wysłany: 17-01-2007, 21:48   

Chm... Jest tu pewien haczyk, :D mianowicie to co pisała zisia jest po części prawdą i to co parsylioo też. Otóż, to fakt, nawet jeśli jesteś z kimś w bliskich emocjonalnych relacjach, wiesz że masz problem z seksem i jesteś podatny na ten grzech, a mimo to całujesz się namiętnie i to cię podnieca - to już grzech (Mat. 5:27-28 ). Tak więc to zależy tylko od ciebie! Jeśli potrafisz to kontrolować, albo nie ma problemu to nie widzę nic w ty zdrożnego żeby ze swoją dziewczyną całować się namiętnie "po francusku" o ile oczywiście jesteś szczery sam przed sobą.
Miłuj swego brata Gość, a będziesz trwać w światłości... :pytul: (por. 1 Jan 2:10)

Zanim góry powstały, zanim stworzyłeś ziemię i świat,
od wieków na wieki Tyś jest, o Boże!
(Ps. 90:2)
Ostatnio zmieniony przez tobi 18-01-2007, 00:05, w całości zmieniany 1 raz  

zosia 

Pomogła: 74 razy
Wysłany: 18-01-2007, 00:04   

parsylioo napisał/a:
Cholernie mi z tym źle, ale ... nie mogę się z Tobą zgodzić Zosiu...
Pocałunek w usta nie jest kuszeniem do grzechu, raczej okazaniem czułości. Tak całują się ludzie, których łączy coś więcej niż koleżenstwo czy przyjaźń.

Wyraziłam się nieściśle, bo nie określiłam jakie dokładnie pocałunki uważam za złe. Otóż nie powiedziałam że pocałunek w usta jest zły. Przecież i z mamą całujesz się w usta. :-D Natomiast te muskania ustami czy "francuskie", to już gra wstępna. Jak kto panuje nad swoją seksualnością do tego stopnia, że potrafi na tym poprzestać, to w porządku. Ale w grę wchodzą tu dwie osoby całujące się. Ty się załóżmy opanujesz, ale dziewczyna nie lub odwrotnie. Zawsze potem któreś zrobi coś więcej niż gest czułości i stwarza się okazja do grzechu. Nie mówię: nie całujcie się, ale trzeba wiedzieć co czym grozi i kontrolować swoje zachowanie.

reliance1 

Wysłany: 18-01-2007, 12:47   

zosia napisał/a:
Nie mówię: nie całujcie się, ale trzeba wiedzieć co czym grozi i kontrolować swoje zachowanie.

Można się całować i można się całować!!!Dwie zasadnicze sprawy jak wyżej wymieniono!!Niech każdy pilnuje siebie i bedzie dobrze :-D

katjusza 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 18-01-2007, 14:56   

Ja uwielbiam pocałunki w nosek :parasol: albo delikatne cmoknięcia w usta.
Uważam, że są okazaniem ogromnej czułości i co tu owijać w bawełnę... są słodkie!!! :roll:

"Francuskie" pocałunki również są przyjemne, ale wyrażają już namiętność i potrafią naprawdę rozpalić partnerów. Dlatego jeśli człowiek nie potrafi się kontrolować i w odpowiednim momencie przerwać tych przyjemności to wiadome chyba do czego to prowadzi :szok: :wink:

parsylioo 

Wysłany: 18-01-2007, 14:57   

tobi napisał/a:
całujesz się namiętnie i to cię podnieca - to już grzech

własnie to jest to, o czym pisała Zosia - intencja. Jeśli całuje drugą osobę z tego powodu bo czuje sie przez to wspanaile podniecony to jest to niedobre, grzech! Tak samo jakbym pomagał pewnej staruszce nie dlatego żeby biedną odciążyć, ale żeby uzyskać tylko i wyłącznie dla siebie korzyść w tym przypadku materialną, a nie duchową czy fizyczną.

Cytat:
Zawsze potem któreś zrobi coś więcej niż gest czułości i stwarza się okazja do grzechu. Nie mówię: nie całujcie się, ale trzeba wiedzieć co czym grozi i kontrolować swoje zachowanie.

Święte słowa!!!! Wiedziałem, że zosieńka musiała coś źle sprecyzować bo ja zawsze się z nią zgadzam :)

Ismael777 

Wysłany: 22-01-2007, 09:35   

Musze powiedzieć Mojej Ukochanej że nie możemy sie spotykać do ślubu , bo jeszcze sie przypadkiem pocałujemy....

Ludziki co wy, przecież na tym polega miłość żeby całować tą osobe którą sie kocha,

Teraz nie wolno sie całować a po ślubie może nie wolno spać bez piżamy i na oddzielnych łóżkach najlepiej w innych pokojach , jejuśku Kochani przecież to nie normalne,

Nikt nie jest z nas z drewna (no chyba że PInokio) ale jak by Moja Mała od czasu do czasu nie pocałowała mnie tak właśnie NAMIĘTNIE
i żę tak napisze z JĘZYKIEM, to pomyślałby że mnie nie kocha i żę myśli o zakończeniu naszego związku,

POCAŁUNEK TO NIE SEKS !!! Troche normalności.

Nie ma nic słodszego na tym świecie jak przytulenie sie do tej ukochanej osoby i pocałowanie jej tak, żeby czuć sie tym, jedynym obadzonym Jej miłością.

całować nie przestane :p
nawet wtedy gdy bede starym dziadkiem :P

P.S.
dla pewnego Gościa tego forum...

Dziekuje Ci Malutka - zobacz co wypisuje sam sie dziwie że takie rzeczy siedzą w sercu :*

tobi 

Wysłany: 22-01-2007, 09:44   

katjusza napisał/a:
"Francuskie" pocałunki również są przyjemne, ale wyrażają już namiętność i potrafią naprawdę rozpalić partnerów. Dlatego jeśli człowiek nie potrafi się kontrolować i w odpowiednim momencie przerwać tych przyjemności to wiadome chyba do czego to prowadzi

Katjuszka, po prostu w samo sedno! Wszystko zaczyna się bowiem od tego czy zamy swoje możliwości i gdzie postawimy sobie granice Ismaelu777
Miłuj swego brata Gość, a będziesz trwać w światłości... :pytul: (por. 1 Jan 2:10)

Zanim góry powstały, zanim stworzyłeś ziemię i świat,
od wieków na wieki Tyś jest, o Boże!
(Ps. 90:2)

czArny 

Wysłany: 22-01-2007, 09:45   

Hej Stary :)
I własnie o tym my cały czas tu mówimy. W samym pocałunku nie ma nic złego.
katjusza napisał/a:
"Francuskie" pocałunki również są przyjemne, ale wyrażają już namiętność i potrafią naprawdę rozpalić partnerów. Dlatego jeśli człowiek nie potrafi się kontrolować i w odpowiednim momencie przerwać tych przyjemności to wiadome chyba do czego to prowadzi

Chodzi o pewną kontrole. O to by w odpowiednim momencie powiedzieć: stop. Jeżeli człowiek tego nie potrafi to wątpie zeby wytrzymał w czystości do ślubu. Jeśli potrafi to... miłego całowania :-D

Ismael777 

Wysłany: 22-01-2007, 18:22   

A dziekować :) przekazać Małżonce pozdoriwenia :) Prosze :)

samiel 

Wysłany: 25-01-2007, 18:36   

Jeżeli dopuszczacie całowanie francuskie nie prowadzące do stosunku, to ciekaw jestem co myślicie na temat pettingu pod kontrolą nie doprowadzającego do stosunku ?

ps.Ja osobiście nie jestem uznaje czystości przedmałżeńskiej, żeby było jasne :)

Księga Wyjścia 21,14

Szemkel 

Wysłany: 26-01-2007, 15:18   

Moim zdaniem granicą jest całowanie w rejony międzypośladkowe :mrgreen:

Przepraszam za nieco wisielczo-kloaczny humor, ale pisząc z pracy miewa się czasem taki dzień ... mimo, że nie jest to poniedziałek!

A tak zupełnie na poważnie ... pocałunek to jedyna forma pieszczot dopuszczana w kościele. Fakt, że nie przy wszystkich okazjach, ale jednak!

Baruch ata Adonai!

Ps. A ja tam samielu się myję ;)

Paweł84 

Wysłany: 27-01-2007, 18:43   

Francuski pocałunek może (i zazwyczaj tak się dzieje) prowadzić do najzwyklejszego podniecenia seksualnego przejwaiającego sie o ubu płci w sposób wiadomy (choć różny). No więc pytanie brzmi: czy samo podniecenie jest już grzeszne, czy tylko li akt? Pocałunek jest zatem środkiem do podniecenia (oczywiście jest także manifestem miłości, przyjaźni et cetera, tyle że raczej jest to pocałunek innego rodzaju, powiedzmy- w skali do stopnia 3. opisanego przez fana JKM;). Zatem trzeba jasno określić- czy podniecenie (nieskonsumowane, powiedzmy) jest czymść złym, a nie sam pocałunek (francusky).

Odpowiedz do tematu