FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka słów o sobie - Tu się poznajemy cz. 2
Autor Wiadomość
zosia 

Wyznanie: Katolik
Pomogła: 74 razy
Wysłany: 24-02-2010, 11:38   Kilka słów o sobie - Tu się poznajemy cz. 2

Chakotay napisał/a:
Wiem, ze jestem tu nowa i może macie jakieś swoje niepisane zasady, które tym tematem naruszę, ale ja lubię wiedzieć z kim dyskutuję i lubię, jak inni wiedzą mniej więcej z kim maja do czynienia.
Mam 29 lat, skończyłam studia dziennikarskie, jestem niezamężna, mam syna.
Nie wiem czy trafiłam w odpowiednie miejsce, ale szperając w sieci, poszukując czegoś wartościowego trafiłam tutaj.
Jestem poszukiwaczem. Szukam Absolutu. Nie wyznaje żadnej religii, najbliższy jest mi neoplatonizm z jakichś wierzeń, filozofii i sceptycyzm, dlatego nie wiem czy to miejsce jest dla mnie odpowiednie. Czytając Wasze posty wydedukowałam (co nie było specjalnie trudne) że jesteście przedstawicielami rożnych religii. Ja szukam spełnienia poza religią, poza jakimiś formami, kultem. Szukam dowodów, jestem racjonalistką, muszę mieć racjonalne dowody. Widzę dowody na istnienie Absolutu. Przekonuje mnie filozofia, przekonuje mnie mój rozum. Nie zmienia to jednak faktu, ze czuję niedosyt. Stąd moje poszukiwanie i dlatego trafiłam tu.
Od jakiegoś czasu mam wrażenie że Absolut jest czymś więcej niż Pierwszą Przyczyną, dlatego chciałabym go znaleźć. Chrześcijaństwo i Judaizm ma wierzenia, które dają się pogodzić z moją koncepcją Boga.
Wiem że to co piszę może być niezrozumiałe dla niektórych, bądź kontrowersyjne, ale proszę Was o to żebyście mi pokazali Wasz świat. Jesteście, przynajmniej z tego co piszecie tak wynika, ludźmi wierzącymi, mniej lub bardziej zaangażowanymi w życie wewnętrzne, duchowe. Chciałabym poznać was dlatego niech nie dziwią was moje, może czasem oczywiste dla was, może infantylne pytania. Nie jestem wrogo nastawiona do nikogo, nie chcę indoktrynować, więc nie mam zamiaru nikogo atakować (wiem ze moje wypowiedzi bywają w ten sposób odbierane-doświadczenie z innych for).
Dobrej nocy życzę wszystkim. Mam nadzieję ze napiszecie tu coś o sobie. Pozdrawiam.

Zamknęłam stary temat, bo już ma 83 strony i raczej ciężko w takim kolosie kogokolwiek odnaleźć, a co dopiero moderować. Otworzyłam drugą część i wstawiłam post inauguracyjny z części pierwszej.
Zapraszam wszystkich nowych użytkowników do przedstawiania się tutaj

Piastun 

Wysłany: 16-03-2010, 22:25   

Sława!

Jako, że nie wypada zaczynać nowej przygody z nowymi ludźmi bez przywitania, takoż mój pierwszy post na tym forum będzie postem powitalnym.

Imię me jednakże zostanie niewyjawione, gdyż wolę zostać anonimowy, przynajmniej do czasu. Wiara jest mi dość bliskim tematem, ale mimo to stawia na drodze mojego życia wiele znaków zapytania, dlatego też postanowiłem założyć konto na tym forum z nadzieją, że pomożecie mi choć na parę pytań odnaleźć odpowiedzi. O zainteresowaniach będę pisał w poszczególnych wątkach, by po prostu się nie powtarzać w kółko.

Jeszcze raz witam serdecznie i mam nadzieję, że miło spędzę tu czas i nie będzie to czas stracony.

zosia 

Wysłany: 16-03-2010, 22:47   

Witaj Paiastunie :kwiatki:
Dobrze trafiłeś, na pewno znajdzie się ktoś, kto spróbuje odpowiedzieć na twoje pytania, a ty nas za to popiastujesz :D
Mam nadzieję, że przynajmniej niektóre nasze odpowiedzi rozwieją Twoje wątpliwości.
Cieszę się, że do nas zawitałeś, a o sobie możesz napisać zakładając własną chatkę "Piastun". Będzie to twój pokoik, gdzie ty rządzisz :-D i decydujesz co pisać - oczywiście nie łamiąc regulaminu.
Zachęcam do aktywności i napisania wielu postów. Za pierwsze 280 postów dajemy rangę "przyjaciel".

Shoora 

Wyznanie: inne protestanckie
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 17-03-2010, 20:22   

Witaj !

Jaspira 

Wysłany: 20-03-2010, 10:48   

Dzień dobry.
Nie zdradzę swojego imienia, choć jest ono podobne do mojego nicku - nawet się rymują i mają tyle samo liter, dość łatwo się więc domyśleć.
Wiara jest dla mnie dość ważna, choć ciągle błądzę i szukam. Ogólnie można powiedzieć, że jestem po prostu chrześcijanką - nie wiem czy katoliczką, protestantką, czy kimś jeszcze innym.

zosia 

Wysłany: 20-03-2010, 11:15   

Witaj u nas Jaspiro :kwiatki: Może akurat tutaj odnajdziesz odpowiedzi na swe pytania?

David 

Wysłany: 21-03-2010, 19:43   

Cześć :D
Bardzo mi się podoba Twój podpis i avatar Jaspiro. Krzyczeć do Pana to jest coś czego często pragnę :) No, ale nie będę wrzeszczał w domu pełnym ludzi xd Jest okazja to sobie krzyczę :P

sukul
[Usunięty]

Wysłany: 29-03-2010, 12:51   

Witajcie,
mam na imię Ela, trafiłam na to forum przypadkowo i postanowilam dołączyć - trochę potrwa, zanim nauczę się tu poruszać, będę tu raczej rzadko, bo nie mam stałego dostępu do internetu. Pozdrawiam wszystkich w Panu

zosia 

Wysłany: 29-03-2010, 13:33   

Witaj Sukul :kwiatki: , szkoda, że nie masz łatwego dostępu, ale zapraszamy zawsze, jak będziesz mogła.

natkiesz 

Wysłany: 29-03-2010, 16:55   

Cześć wszystkim! :) trochę mnie nie było, więc wpisuję się tutaj! Mam nadzieję, że zostanę na dłużej, ale czas pokaże ;) dla przypomnienia - nazywam się Natalia, jestem z Wołomina, w tym roku kończę LO i mam zamiar zdać maturę. ;) zobaczymy jak to będzie. ;)
pozdrawiam!

zosia 

Wysłany: 29-03-2010, 17:36   

Witaj, po długiej nieobecności i rozpisz się trochę :D

Roberto 

Wysłany: 31-03-2010, 18:23   

Cześć natkiesz!

blackberry
[Usunięty]

Wysłany: 09-04-2010, 22:59   

Witajcie! :juppi:
Szukałam jakiegokolwiek forum, które zrzesza młodych Chrześcijan, trafiłam tutaj!
Nie wiem, cóż o sobie powiedzieć, bo byłoby tego sporo. Więc może powiem tylko, że jestem tegoroczną maturzystką ze Śląska, jeśli macie konkretne pytania, co zapraszam :)

David 

Wysłany: 10-04-2010, 00:01   

Witaj blackberry :)

No to może ja mam :) Jakiego jesteś wyznania i czy już sobie upatrzyłaś dalszą drogę w sensie studia itd. ;d

zosia 

Wysłany: 10-04-2010, 00:17   

Witaj blackberry!

Odpowiedz do tematu