FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: zosia
07-09-2009, 21:58
Świadkowie Jehowy
Autor Wiadomość
Miłujący prawdę 

Wysłany: 31-08-2007, 09:33   Świadkowie Jehowy

Świadkowie Jehowy

Ogólnoświatowa(236 krajów) społeczność chrześcijańska złożo­na z ludzi, którzy dają świadectwo o Jehowie Bogu i Jego zamierzeniach wobec ludzkości.
Swoje przekonania opierają wyłącznie na Biblii.
Jakie wierzenia Świadków Jehowy odróżniają ich od innych religii?

l) Biblia: Świadkowie Jehowy wierzymy, że cała Biblia jest natchnionym Słowem Bożym i zamiast stosować się do zasad opartych na tradycji ludzkiej, trzymają się Biblii jako podstawy wszystkich swych wierzeń.

2) Bóg: Oddajemy cześć Jehowie jako jedynemu prawdziwe­mu Bogu i chętnie mówią innym o Nim i o Jego miłościwych zamierzeniach wobec ludzkości. Każdego, kto publicznie świadczy o Jehowie, uważa się zazwyczaj za członka społecz­ności „Świadków Jehowy”.

3) Jezus Chrystus: Nie wierzymy, że Jezus Chrystus wchodzi w skład Trójcy, lecz że - jak mówi Biblia - jest Synem Boga, pierwszym stworzeniem Bożym; wierzą, że istniał, zanim został człowiekiem, i że jego życie zostało przeniesione z nieba do łona dziewicy Marii; że jego złożone w ofierze doskonałe życie ludzkie umożliwia wszystkim wierzącym dostąpienie zbawienia i życia wiecznego; że od roku 1914 z upoważnienia Bożego Chrystus króluje nad całą ziemią.

4) Królestwo Boże: Wierzymy, że Królestwo Boże jest jedyną nadzieją dla ludzkości; że jest to rzeczywisty rząd; że już wkrótce zniszczy ono obecny zły system rzeczy, ze wszystkimi ludzkimi rządami włącznie, i zaprowadzi nowy system, w którym zapanuje sprawiedliwość.

5) że 144 000 namaszczonych duchem chrześcijan będą królować razem z Chrystusem w jego niebiańskim Królestwie. Nie wierzą, że każdy „dobry” człowiek idzie do nieba.

6) Ziemia: Wierzymy, że zamierzenie Boże wobec ziemi zostanie urzeczywistnione; że cała ziemia będzie zaludniona czcicielami Jehowy i że będą się oni cieszyć życiem wiecznym jako ludzie doskonali; że nawet zmarli zostaną wskrzesze­ni, aby otrzymać sposobność zaznawania tych błogosła­wieństw.

7) Śmierć: Wierzymy, że zmarli nie mają żadnej świadomości; że nie odczuwają cierpień ani przyjemności gdzieś w dziedzinie duchowej; że istnieją tylko w pamięci u Boga i dlatego całą ich nadzieją na przyszłe życie jest zmartwychwstanie.

8) Dni ostatnie: Wierzymy, że od roku 1914 żyjemy w dniach ostatnich tego złego systemu rzeczy; że niektórzy świadko­wie wydarzeń roku 1914 ujrzą całkowitą zagładę tego złego świata; że ludzie miłujący sprawiedliwość ocaleją i będą mogli żyć na oczyszczonej ziemi.

9) Oddzielenie od świata: Szczerze starajmy się nie należeć do świata, co według wypowiedzi Jezusa miało być cechą charakterystyczną jego naśladowców. Okazujemy bliźnim szczerą miłość chrześcijańską, ale nie biorzemy udziału w życiu politycznym ani w wojnach żadnego narodu.
Dbamy o zaspo­kajanie potrzeb materialnych swoich rodzin, ale unikamy typowej dla świata pogoni za dobrami materialnymi i sławą, a także za rozrywkami.

10) Stosowanie się do rad biblijnych: Wierzymy, że istotne znaczenie ma stosowanie się na co dzień do rad Słowa Bożego - w domu, w szkole, w interesach i w zborze. Każdy, bez względu na swą przeszłość, może zostać Świadkiem Jehowy, jeżeli porzuci praktyki potępione w Słowie Bożym i usłucha Boskich rad. Gdyby jednak potem dopuszczał się cudzołó­stwa, rozpusty, homoseksualizmu, narkomanii, pijaństwa, kłamstwa lub kradzieży, zostanie wykluczony z organizacji.

To w dużym skrócie tylko kilka najważniejszych wierzeń Świadków Jehowy, ale nie poruszono wszystkich szczegółów, które odróżniają nasze wierzenia od poglądów innych wyznań.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez zosia 12-03-2009, 14:14, w całości zmieniany 2 razy  

Miłujący prawdę 

Wysłany: 17-09-2007, 21:31   

Post przeniesiony z wątku ŚJ

Witaj Zosiu!
zosia napisał/a:
Miłujący prawdę, jestem ciekawa obrzędowości twojego wyznania. Interesuje mnie czy obchodzicie jakieś święta, jeśli tak, to jakie i w jaki sposób? Jak wyglądają wasze nabożeństwa lub spotkania, jak wygląda modlitwa i uwielbienie Boga?

Świadkowie Jehowy obchodzą jedyne święto nakazane swoim uczniom przez Jezusa, które jest jedynym świętem biblijnym dla chrześcijan!
Jakie?
czytasz:
"Wziął też chleb, złożył podziękowania, połamał go i dał im, mówiąc: "To oznacza moje ciało, które ma być dane za was. Czyńcie to na moją pamiątkę".
I tak samo kielich — gdy już spożyli wieczerzę — mówiąc: "Ten kielich oznacza nowe przymierze na mocy mojej krwi, która ma być za was wylana"(Łukasza 22:19,20).
Kiedy była obchodzona pierwsza Pamiątka i dlaczego tego dnia?
SAM JEZUS POKAZAŁ, JAK NALEŻY OBCHODZIĆ "WIECZERZĘ PAŃSKĄ"
Pierwszą Wieczerzę Pańską obchodzono dnia 14 Nissan 33 roku n.e.
Zawsze muszą być i są aktualne słowa, jakże wszystkim, którzy poznali Jehowę, znane:
Godzien jesteś, Jehowo, (...) przyjąć chwałę i szacunek, i moc ponieważ tyś stworzył wszystko” (Objawienie 4:11).
Słowa te zapisane pod natchnieniem mówią prawdę o jedynym prawdziwym Bogu.
Prawdą są też biblijne opisy wydarzeń, z których
- jedno miało miejsce w XVI wieku p.n.e. kiedy to Jehowa sprowadził na Egipt dziesięć plag, żeby uwolnić wybrany przez siebie naród spod jarzma nałożonego przez nieustępliwego faraona, i o
- drugim wydarzeniu z 33 roku n.e. związanym z ofiarą okupu złożoną przez Jezusa dla odkupienia z niewoli grzechu tych, którzy uwierzyli.
Obydwa te wydarzenia powiązane są z datą 14 NISAN, której to w roku 2007 odpowiada data 2 kwietnia.
Głębsza treść tych wydarzeń, głęboka prawda o nich, o tym jak do nich doszło, musiała być ludziom objawiona i tylko tą drogą możliwe było jej pełne przedstawienie.
Co roku, i tylko jeden raz w roku, obchodzą Świadkowie Jehowy Pamiątkę tamtych wydarzeń, jednak głównie tę jedną uroczystość, jedyną zaleconą przez Jezusa – Pamiątkę jego – Jezusa śmierci.

Nie ma żadnych nabożeństw. Spotykamy się w Salach Królestwa na rozważaniu Pism. Studiujemy Biblię przy pomacy Strażnicy. Każdy może zabrac głos, mówic o swoim zrozumieniu, dzielic się z innymi swoimi odczuciami i wiara.
To jedyna organizacja gdzie jest milość. Jezus sam powiedzia, że cechą charakterystyczną jego uczniów jest wzajemne milowanie się.
Tę ceche widac na co dzień.
Mamy takich pięć godzinnych zebrań.
Jednak naczelnym zadaniem naszym zleconym przez Boga jest głoszenie dobrej nowiny od domu do domu, wszystkim narodom ziemi.
To głoszenie jest znakiem końca tego systemu rzeczy.
Mateusza 24:14:
"I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec".
Wspaniale być współpracownikami Boga, a czasy są końcowe, bo żyjemy już u schyłku dni końca. Jesteśmy w 236 krajach.
Na końcowe dni przewiduje Biblia olbrzymi wzrost religii prawdziwej. I tak się dzieje, bo praktycznie każdego dnia w roku zostaje ochrzczonych 1000 oddanych sług Boga.
A są to ludzie dorośli, dokłdnie poznawszy nauki Pism.
Nie niemowlęta.

zosia napisał/a:
Może śpiewacie jakieś pieśni - to zacytuj.

To moja ulubiona:
191 Żyj prawdą
(2 Koryntian 4:2)
1. Żyj prawdą co dnia, bo to droga do życia,
czyż lepszą pokaże ci kto?
Szczęśliwy jest ten, kto rozdaje obficie -
tak Mistrz uczył, słuchaj więc go.
Prawdą przepasz się,
uczynkami dowiedź, że
twoja wiara mocna, żywa jest.
Prawdą żyj, poświęć jej życie swe.
2. Jehowę czcij wciąż, przyjaźń świata miej za nic -
dla ciebie Bóg pierwszy jest dziś.
Bezbożni niech drwią, jednak dziwne to dla nich,
że ty drogą prawdy chcesz iść.
Prawdą przepasz się,
wtedy świat nie wchłonie cię.
Ze swym Bogiem nawiąż bliską więź.
3. Zwieść Diabeł cię chce i do grzechu nakłonić,
więc trzeba, byś odpór mu dał.
Bądź mężny i trwaj, tarcza wiary cię chroni,
nie musisz się bać jego strzał.
Prawdą przepasz się,
żeby Szatan nie zwiódł cię.
Pełną zbroję Bożą nałóż więc,
prawdą żyj, poświęć jej życie swe. [verte]
[191]
4. Choć mieszka w nas grzech i choć słabe jest ciało,
a serca zdradliwe tak są,
w zmaganiach tych Bóg daje pomoc wspaniałą,
bo przyjaźń zapewnia ci swą.
Prawdą przepasz się,
byś swych myśli umiał strzec
i ujarzmić mógł skłonności złe.

Pieśni jest wiele w naszym śpiewniku jest ich 225. Gdy jesteś na Sali to słychać jak bracia śpiewaja z energią i oddaniem.

zosia napisał/a:
Jak wyglądają wasze zbory i jak często je odwiedzacie - jeśli takie są. Jak wygląda obrzęd chrztu, ślubu, pogrzebu?

Zbory liczą od 60 osób w zwyż nawet do 130 członków. W Polsce jest ich blisko 1800 a na świecie blisko 100 000, w 236 krajach.
Zbory prowadzone sa przez braci starszych zamianowanych pod wpływem ducha świętego, przez Ciało Kierownicze.
W zborach każdego tygodnia jest 5 zebrań, z tego 4 na Sali Królestwa, a jedno w dou u braci. Wzorem zborów z I wieku n.e.
Chrzest jest przez całkowite zanurzenie, tak jak ochrzczony był Jezus.
Ślub przed zborem według zasady: Twoje tak jest tak, a nie jest nie.
Oczywiście jest według wymagan administracji danego panstwa.
Pogrzeb - wykład przypominający postanowienia Boga co do zmartwycjhwstania, w nim informacje o zmarłym i o nadziei jaką miał na życie wieczne. Pieśni. Bez symboli religijnych, wizerunków.
Najlepiej byłoby zaprosić Ciebie do zboru byś sama zobaczyła.
Doświadczyła byś jak serdecznie wszyscy by Ciebie tam przyjeli.

Tam panuje duch Boży, dlatego atmosfera jest niepowtarzalna.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez zosia 04-10-2007, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  

SoliDeo 

Wyznanie: Ewangelik
Wysłany: 11-04-2010, 15:54   

Bluźnierstwo przeciwko Jezusowi, i prawdzie Ewangelii którą ciało kierownicze z Brooklynu przekłamało, stawia mnie w opozycji do tej organizacji.

karisiaht 

Wyznanie: Katolik
  Wysłany: 20-02-2011, 11:14   Kilka linków na temat świadków Jehowy

http://www.katolik.pl/ind...artykuly&id=349
http://www.katolik.pl/ind...artykuly&id=348
http://www.katolik.pl/ind...artykuly&id=347
http://www.katolik.pl/ind...rtykuly&id=1532
http://www.katolik.pl/ind...rtykuly&id=1060

Jak myślicie, czy to było ciekawe? Czy w tym było coś nowego, ważnego i przydatnego?;-) :nauka:
:sercze:

sunshine1290 

Wysłany: 11-04-2011, 22:36   

Mam prośbę , mogłbyś wytłumaczyc dlaczego nie uznajecie księgi Tobiasza?? ! Pilne.

Ferguson 

Wysłany: 11-01-2012, 21:42   

Miłujący prawdę napisał/a:
Najlepiej byłoby zaprosić Ciebie do zboru byś sama zobaczyła.
Doświadczyła byś jak serdecznie wszyscy by Ciebie tam przyjeli.
Tam panuje duch Boży, dlatego atmosfera jest niepowtarzalna.
Pozdrawiam

Miałem okazję w tym roku trochę porozmawiać ze Światkami i muszę przyznać, że są to serdeczni ludzie, mili w obejściu. I to jest lep, na który łatwo się złapać. Skal rozbieżności w interpretacji PŚ jest porażająca. A sama interpretacja powala na kolana. Dziękuję, postoję!

dromax 

Wysłany: 07-03-2012, 22:13   

sunshine1290 napisał/a:
Mam prośbę , mogłbyś wytłumaczyc dlaczego nie uznajecie księgi Tobiasza?? ! Pilne.

:smutasek: Nikt ci chyba tego nie wytłumaczy......
ŚJ to przeciez organizacja o znamionach sekty destrukcyjnej. Oni maja tzw. Biblię w tłumaczeniu Nowego Świata. Tam jest wiele falszerstw i tlumaczona jest pod tę właśnie organizację tak by wszystko pasowalo co oni głoszą.

cieśla 

Wyznanie: poszukujący
Wysłany: 09-03-2012, 21:02   

Sektą ŚJ bym nie nazwał,to religia pod przewodnictwem nadzorców co zmieniają kanony wiary,tak by zawsze władza była w ich rękach-uzurpatorzy co z hukiem spadną z piedestału.Jeśli ŚJ chcą mnie atakować za ten post najpierw odpowiedzcie mi na pytanie kto i kiedy wykreślił słowa z waszych pism... "i nie przeminie to pokolenie..."

dromax 

Wysłany: 10-03-2012, 18:03   

:( Tak czy inaczej ŚJ to marginalne ugrupowanie raczej zanikające. Wystarczy porównać - przez stulecie osiągnęli oni 18 mln czlonków na świecie podczas gdy ruch pentekostalny w tym czasie rozwinął się do kilkuset milionów.

TOMASZ32 

Wysłany: 11-03-2012, 22:45   

To jedyna organizacja gdzie jest milość. Jezus sam powiedzia, że cechą charakterystyczną jego uczniów jest wzajemne milowanie się.

Świadkowie Jehowy obchodzą jedyne święto nakazane swoim uczniom przez Jezusa, które jest jedynym świętem biblijnym dla chrześcijan!
Jakie?
czytasz:
"Wziął też chleb, złożył podziękowania, połamał go i dał im, mówiąc: "To oznacza moje ciało, które ma być dane za was. Czyńcie to na moją pamiątkę".
I tak samo kielich — gdy już spożyli wieczerzę — mówiąc: "Ten kielich oznacza nowe przymierze na mocy mojej krwi, która ma być za was wylana"(Łukasza 22:19,20).

To może warto abyście wybrali się na mszę św., tam tez jest pamiątka tego wydarzenia. A zarazem możecie wykazać sie miłościa względem bliżnich. :oczyska:
Ale zapewne odmówicie, bo wiecie lepiej jak to wszystko ma wygladać?

Kiedyś byli u mnie ŚJ i tak nawiedzali mnie dosyc często męcząc cały czas tymi samymi gadkami próbujac zaprosić na spotkania do zborów. Przestali przychodzić bardzo szybko, ale nie dlatego, że im sie znudziło, ale po tym jak zaprosiłem ich do Kościoła na katechezy wspólnot. Powiedziałem jasno: ja przyjde na ich spotkanie jak oni przyjdą na katechezy do Kościoła. Od tamtej pory ich nie widziałem. Dziwne: czyżby ŚJ bali sie tego co świete jak diabeł święconej wody? Przecież Kościół to też bracia i siostry w wierze, bliźni, których trzeba kochac a nie bać się? Po za tym Kościół to świete miejsce, gdzie przebywa Bóg - dlaczego osoby, które niby wierza w Boga a boją sie tak świetego miejsca? Czyżby ŚJ bali się prawdy? Na mszy św. nie ma niczego co byłoby sprzeczne z Biblią.

W swoim gronie łatwo wyrażać uczcucia i pomagac innym, ale jakoś zanika ta miłość i cheć przebywania z innymi, gdy mozna usłyszec coś co znacznie rózni sie od interpretacji takowego zgromadzenia jak ŚJ. Jak sie kocha bliźniego to sie raczej różnic nie robi a wierząc w tego samego Boga raczej powinno sie jednoczyć w tym samym Kościele.
Św Piotr otrzymał klucze do Kościoła, a ŚJ jakos tego Kościoła nie akceptują. Czy jest tutaj cos zgodnego z Biblią? Ah, jakże wielka jest miłość ŚJ do bliźnich, jakże staraja się życ według woli Bożej odrzucając to co sam Chrystus powierzył swojemu Apostołowi - tworzenie Kościoła Chrystusowego. Jakże można to odrzucać? :okulary:

dromax napisał/a:
Tak czy inaczej ŚJ to marginalne ugrupowanie raczej zanikające. Wystarczy porównać - przez stulecie osiągnęli oni 18 mln czlonków na świecie podczas gdy ruch pentekostalny w tym czasie rozwinął się do kilkuset milionów.

Raczej oni nie zanikną, ale biedni są ci, którzy uwierzą w to co ci ludzie głoszą. Trzeba się z atych ludzi modlic, aby Bóg pomógł im wyjsć z tej strefy, która całkowicie zmieni ich sposób myslenia i interpretowania Biblii.

http://www.via-ad-deum.cba.pl/

Shoora 

Wyznanie: Zielonoświątkowiec
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 23-05-2013, 15:09   

http://www.razemdlaewange...niu-jehowy-film

Koala 

Wyznanie: inne protestanckie
Wysłany: 24-05-2013, 01:13   

Dzięki Shooro za ten link. Film trochę trwa, ale warto obejżeć.
Osobiście, początkowo zetknąłem się ze Świadkami Jehowy w typowy sposób - przyszli mnie nauczać. Miałem wtedy dwadzieścia parę lat i po kilku wizytach kiedy "byłem dla nich grzeczny, ale nie miałem dla nich akurat czasu", przyszli mnie odwiedzić ponownie. Jako że był to dla mnie "okres błędów i wypaczeń", "imprezowałem" notorycznie i dziko i w takim właśnie momencie mnie zaskoczyli... otworzyłem im drzwi "ubrany" w piórko we włosach i kapcie-króliczki... Trafiłem - zdaje się - na czarną listę i od tamtej pory już mnie nie odwiedzali...
Kilka lat później, poznałem ludzi, którzy byli właścicielami nieruchomości, graniczącej z naszą. Okazało się, że byli to Świadkowie Jechowy.
Od tamtej pory zmieniłem całkowicie mój stosunek do ŚJ. Nie akceptuję ich wiary, ich dogmaty i kanony są mi obce, ale poprzez pryzmat moich sąsiadów, nauczyłem się patrzeć inaczej i akceptować wszystkich ludzi, włanczając w to szczególnie Świadków Jechowy.
Państwo R., byli przez lata najsympatyczniejszymi ludźmi, godnymi zaufania i szczerymi. Fakt róznych poglądów i wierzeń nigdy nie stanowił w stosunkach z nimi problemu. Chociaż patrzę na Pismo i Boga, (a Jezusa i Trójcę w szczególności) inaczej niż ŚJ, doszedłem do wniosku, że generalnie są to bardzo uczciwi ludzie, prawdziwie wierzą w to co robią i możemy BARDZO wiele w tej materii od nich się nauczyć.
Jeszcze raz, dzięki, Shooro. ;-) . Jak Ty wynajdujesz takie rzeczy?
Pozdrówko.

cieśla 

Wyznanie: poszukujący
Wysłany: 24-05-2013, 07:35   

Koala napisał/a:
doszedłem do wniosku, że generalnie są to bardzo uczciwi ludzie,
Teoretycznie może masz rację.W praktyce są też faryzeuszami.Miałem dwóch szefów ŚJ -nie miałem o nich dobrego zdania.Jednak nie można uogólniać,ŚJ czy katolik-są ludzie i ludziska :krzeslem:

Odpowiedz do tematu