FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Założenia, Regulamin, Zespół Administracyjny
Autor Wiadomość
zosia Wyznanie: Katolik
Pomogła: 74 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 31 Maj 2005
Posty: 12035
Skąd: Lublin
Wysłany: 06-07-2007, 10:11   Założenia, Regulamin, Zespół AdministracyjnyZAŁOŻENIA

MŁODZIEŻOWEGO FORUM CHRZEŚCIJAŃSKIEGO

Przyjacielu! Kimkolwiek jesteś, skądkolwiek przybywasz, dokądkolwiek zmierzasz, bądź pozdrowiony w imieniu Jezusa i witaj na naszym Forum.


Nasze forum jest forum prywatnym, powstałym w oparciu o prywatne fundusze Klubu Sponsorów Młodzieżowego Forum Chrześcijańskiego.
Pragniemy w ten sposób głosić Słowo Boże i przybliżać je zagubionej i błądzącej młodzieży zalewanej kulturą zniszczenia i poddanej oddziaływaniu konsumpcyjnego modelu życia. W perspektywie pragniemy, aby to Forum stało się zaczynem wspólnej sprawy chrześcijaństwa polskiego.

Chrześcijaństwo ma do zaoferowania tej młodzieży Drogę Chrystusa - naszego Zbawcy. Dlatego forum to jest próbą zjednoczenia sił wszystkich kościołów chrześcijańskich funkcjonujących w Polsce dla ratowania tej młodzieży przed cywilizacją śmierci. Chcemy być dla niej alternatywą duchową i kulturalną, tym bogatszą, że łączącą wszystkie najcenniejsze wartości duchowe i kulturowe wypracowane przez pokolenia chrześcijan zorganizowanych w różnych kościołach. Tak szeroka i bogata oferta w dzisiejszym świecie mediów deprawujących młodego człowieka jest koniecznością, bo przeciwnik jest silniejszy od każdego z nas z osobna.

Chcemy być wreszcie bożym przytuliskiem dla zranionych na duszy owieczek - młodzieży z problemami rodzinnymi, problemami z nałogiem, problemami z wiarą w Boga. Chcemy dać jej ciepło Chrystusa Pana, dobre słowo, otuchę, pocieszenie oraz konkretną radę w danym przypadku. Chcemy wskazać chrześcijańskie wzorce postaw i podnieść w ciężkiej chwili.

Forum nie jest katolickie, protestanckie czy prawosławne. Nie tworzymy też chrześcijaństwa uniwersalnego, ani nowego międzywyznaniowego kościoła czy sekty.

Ideę naszego Forum ilustruje logo: panorama Jerozolimy, świętego miasta – kolebki największych religii świata: judaizmu, wszystkich wyznań chrześcijańskich i Islamu.
Głową Kościoła jest Chrystus, którego symbolem jest krzyż, z gwiazdą Dawida, bo taki był Jego rodowód uwieczniony w Ewangelii Mateusza i rybą – po grecku ICHTHYS, Iesou Christos Theou hYios Soterion - Jezus Chrystus Boży Syn Zbawiciel – pierwszy symbol i znak rozpoznawczy Chrześcijan.

Chcemy umożliwić spotkanie się na Forum młodym ludziom (głównie młodzieży studenckiej i licealnej) różnych wyznań, agnostykom i ateistom celem prowadzenia swobodnej dyskusji, aby każdy mógł:

  :idea: opowiedzieć swoją historię - swoją drogę do Boga lub odejścia od Boga,
  :idea: podzielić się z innymi swoimi przemyśleniami i rozważaniem o Bogu,
  :idea: określić swój punkt widzenia w kwestii wiary, relacji z Bogiem i ludźmi,
  :idea: znaleźć pomoc, poradę w trudnych chwilach, w duchowym upadku.
  :idea: poznać ciekawych ludzi - znaleźć nowych przyjaciół
  :idea: porozmawiać na dowolny temat : hobby, muzyka, film itp.


Docelowo Forum będzie współpracowało z duszpasterzami różnych kościołów celem rozwikłania trudnych problemów teologicznych danego kościoła, bądź osobistych problemów z wiarą. W takich przypadkach jest możliwość założenia indywidualnego forum dla zainteresowanej osoby i duszpasterza. Aktualnie jest jeden pokoik katolicki.
 
 
 
zosia Wyznanie: Katolik
Pomogła: 74 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 31 Maj 2005
Posty: 12035
Skąd: Lublin
Wysłany: 06-07-2007, 10:48   Regulamin Forum

REGULAMIN FORUM


1. Forum jest stroną prywatną chrześcijan, ale nie jest oficjalnym głosem żadnego kościoła (wyznania). Administratorzy i moderatorzy są z różnych kościołów. Decydują oni o koncepcji i organizacji Forum oraz o treści Regulaminu, zgodnej z Regulaminem sieci linuxpl.com obsługującej to Forum. patrz paragraf 6

2. Udział w rozmowach może brać każdy bez względu na wyznanie czy brak wyznania, narodowość czy obywatelstwo. Użytkownicy bez względu na narodowość czy obywatelstwo zobowiązani są do przestrzegania prawa polskiego.

3. Aby wziąć udział w dyskusji użytkownik musi się zarejestrować na forum. Użytkownik może mieć tylko jedno konto. Brak zalogowania przez pół roku od założenia konta powoduje jego usunięcie z listy użytkowników.

4. Językiem obowiązującym na Forum jest język polski. Teksty obcojęzyczne muszą być tłumaczone na j. polski. Apelujemy o zwracanie uwagi na poprawność gramatyczną i ortograficzną w zamieszczanych wypowiedziach. Zabrania się używania wulgaryzmów.

5. W dyskusji nie wolno nikogo obrażać, pomawiać, obrzucać obelżywymi epitetami, poniżać niczyjej godności osobistej, z powodu jego poglądów czy wyznania (dotyczy to także oceny wyznań i poszczególnych kościołów), ani zmuszać do udzielania informacji o charakterze osobistym bądź prawnie chronionych.

6. Surowo zabrania się wszelkich form agitacji na rzecz wyznań niechrześcijańskich oraz satanizmu, ateizmu czy agnostycyzmu. Wymienieni są mile widzianymi gośćmi naszego forum, jeśli prezentują swoje wyznania, ich kulturę, zalety, stanowisko w stawianych problemach na Forum z punktu widzenia ich wyznania czy braku wyznania. Mogą też prezentować swoje problemy, prosić o radę czy pomoc.

7. Nakazuje się powściągliwość co do ocen dyskutantów (dyskusja ad personam) i koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie, a także w miarę możliwości uzasadnienie swojego stanowiska, a w razie posługiwania się cytatami, o podanie źródła informacji lub autora. Zabrania się zamieszczania artykułów czy grafiki z naruszeniem praw autorskich.

8. Zabrania się prowadzenia w tematach merytorycznych dyskusji o charakterze osobistym, sprowadzania tematów dyskusyjnych do wywiadów natury osobistej – takie rozmowy możemy prowadzić tylko na priv. Wyjątkiem od tej reguły są działy "Chatki użytkowników" i "Mała Poradnia" oczywiście z zachowaniem wymogów ustawy o ochronie danych osobowych.

9. Zabrania się na Forum zamieszczania reklam (spamu) poza działem Reklamy użytkowników i linków do stron zawirusowanych oraz propagowania treści sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, a więc zawierających:
  :idea: treści rasistowskie, faszystowskie, propagujące przemoc, wzywające do nienawiści na tle religijnym, rasowym, wyznaniowym,

  :idea: treści pornograficzne, erotyczne i uznane powszechnie za naganne moralnie.

  :idea: zamieszczanie serwisów warezowych (nielegalne rozpowszechnianie plików chronionych prawem autorskim)

  :idea: związanych z hackingiem i crackingiem (metody łamania zabezpieczeń komputerowych), a także odnośników (linków) do stron zawierających takie informacje.

Treści takie będą usuwane bez uprzedzenia użytkownika.
Zabronione są także linki w profilu użytkownika do powyższych stron, bądź linki do stron zawirusowanych. Link taki, zamieszczony w profilu grozi zbanowaniem użytkownika, a posty będą cenzurowane, bądź usuwane.

10. Zabrania się wykorzystywania wypowiedzi użytkowników www.forumchrzescijanskie.org celem zniesławiania ich bądź naszego Forum. Surowo zakazany jest także trolling (troll - użytkownik forum, który w ogóle nie bierze udziału w dyskusji, a jego obecność sprowadza się jedynie do obrażania użytkowników). Będą oni banowani.

11. Logo Forum jest chronione prawem autorskim Zespołu Administracyjnego Forum. Wszelkie próby ośmieszania naszego logo będą traktowane jak próba zniesławienia naszego Forum.

12. Uprasza się użytkowników przed założeniem nowego wątku dyskusji o:
  :idea: sprawdzenie, czy taki wątek już nie istnieje i czy problematyka nowego wątku jest zgodna z tematem, w którym wątek jest zakładany.

  :idea: Apelujemy o wypowiedzi zgodne z problematyką wątku.

  :idea: We wszystkich dyskusjach prosimy o pełne wypowiedzi, unikanie postów składających się z jednego zdania czy słowa. Poza działami: Pokoik zapoznawczy, Chatki użytkowników, Humor, freestylechat i Prośba o modlitwę. Unikanie pisania postu pod postem, chyba że post jest wyjątkowo długi i dotyczy wypowiedzi kilku osób. Do dopisania swojej myśli do już napisanego postu używajcie funkcji "Zmień". Posty zawierające tylko emotikonki lub jeden znak, albo pisane jeden pod drugim po jednym lub kilka zdań będą usuwane.

13. Administratorzy i moderatorzy realizując postanowienia niniejszego Regulaminu mogą:
  :idea: usuwać lub cenzurować posty użytkowników,

  :idea: usuwać, dzielić lub zamykać wątki dyskusyjne. Dyskusje nie na temat (OT) mogą być wydzielane i umieszczane w specjalnym temacie KOSZ. Mogą one wrócić na forum, gdy jest zainteresowanie tą problematyką, bądź istnieje wątek zajmujący się tą problematyką,

  :idea: stosować napomnienia użytkowników,

  :idea: zażądać zmiany nicku lub awatara od użytkownika,

  :idea: stosować kary regulaminowe jak:

   ostrzeżenia od 1-3, przy czym trzecie ostrzeżenie blokuje możliwość pisania na Forum, dopuszcza jednak korespondencję na priv i pisanie w ShoutBoxie. Ostrzeżenie może być cofnięte decyzją Zespołu Administracyjnego po upływie co najmniej 30 dni, jeśli użytkownik zmienił swoją postawę i przestrzega Regulamin, a szczególnie gdy realizuje główne Założenia Forum, bądź w jakiś sposób pomaga osobom odpowiedzialnym za Forum. W indywidualnych przypadkach o innych warunkach cofania ostrzeżeń może zadecydować Zespół Administracyjny.

   okresowe, bądź stałe blokowanie dostępu do poszczególnych działów dyskusyjnych

   okresowa blokada konta (dezaktywacja konta)

   stała blokada konta (ban) – kara ta nie podlega abolicji

   usunięcie konta

14. Odwołania od zastosowanych kar mogą być kierowane jedynie na priv lub e-mail do administratorów Forum (adresy są w stopce postów administratorów). Wszelkie osobiste uwagi pod adresem administratorów i moderatorów na Forum będą usuwane i karane. Obsługujący Forum są także użytkownikami Forum i zakazy punktu 7 i 8 chronią także ich osoby. Po wyczerpaniu drogi odwoławczej, decyzja administratora jest ostateczna.

15. Administratorzy i moderatorzy są otwarci na propozycje użytkowników co do wyróżnień, pochwał czy i innych form nagradzania za wzorową postawę w dyskusjach, nacechowaną chrześcijańską pokorą i miłością bliźniego czy niesienie pomocy użytkownikom w formie skutecznych porad, bowiem rejestracja na forum zobowiązuje do aktywnego uczestnictwa w dyskusjach bądź zainteresowania treściami zamieszczanymi na nim.
Obecnie stosujemy następujące wyróżnienia:
  :idea: przyjaciel - za napisanie 280 postów, a w związku z tym zabronione jest "nabijanie postów" poprzez wysyłanie jednozdaniowych wypowiedzi w oddzielnych postach w tej samej dyskusji.

  :idea: pomógł - za post wskazany przez użytkowników, jako pomocny w ich problemach osobistych. (Szczegółowe zasady w "www. forumchrześcijańskie")


UWAGI

• Kolor czerwony w tekście jest zastrzeżony dla administracji Forum do korekty i cenzury - użytkownik może go zastosować jedynie w tekstach okazjonalnych: życzenia, gratulacje, quizy.

• Uwagi na temat działalności Forum prosimy wpisywać tylko i wyłącznie na forum organizacyjnym w dziale „Uwagi”- z tematów merytorycznych, czy w ShoutBoxie będą usuwane jako posty nie na temat.

• W wątku "Dziś modlę się tak" nie prowadzimy dyskusji. Wypowiedź, która nas zainspirowała do komentarza prosimy skopiować i założyć nowy temat.

• W dyskusjach teologicznych w działach chrześcijańskich zabrania się cytowania Biblii w tłumaczeniach niechrześcijańskich, w tym Przekładu Nowego Świata. Takie cytowania dopuszczone są tylko w celu porównania z innymi przekładami.

Nie usuwamy kont na życzenie użytkownika !

ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI Gość
 
 
 
zosia Wyznanie: Katolik
Pomogła: 74 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 31 Maj 2005
Posty: 12035
Skąd: Lublin
Wysłany: 06-07-2007, 10:58   Osoby odpowiedzialne za Forum

OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA FORUM

ADMINISTRATORZY


ZOSIA

(sprawy organizacyjno-prawne, finansowe, kadrowe)

SHOORA

(sprawy organizacyjne)

ROBERTO

(sprawy organizacyjne)

BENZULLI

(sprawy techniczne)


MODERATORZY

KOALA

moderator globalny

MYKERINOS
(tylko fora ukryte)
 
 
 
zosia Wyznanie: Katolik
Pomogła: 74 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 31 Maj 2005
Posty: 12035
Skąd: Lublin
Wysłany: 25-06-2008, 18:13   

Nasza forumowa piosenka


1. Pośród wszystkich życia trosk i kłopotów,
Gdy pod wiatr trzeba iść każdego dnia, :deszcz: :snieg:
Jedna prawda niech mi świeci jak gwiazda,
Że chrześcijanin to właśnie ja.

Ref.: Więc żyjmy jak można najpiękniej,
Czy wielkie, czy szare są dni.
Bo życie to skarb w naszych rękach
I przez nas ma świat lepszym być.
:patriota:

2. Wielka troska o budowę Królestwa,
Niechaj Więc w każdym z nas na zawsze trwa.
I przeze mnie także Kościół ma rosnąć,
Bo chrześcijanin to właśnie ja. :silownia:

Ref.: Więc żyjmy jak można najpiękniej,
Czy wielkie, czy szare są dni.
Bo życie to skarb w naszych rękach
I przez nas ma świat lepszym być.
:patriota:

3. Może jeśli będę dobrym człowiekiem,
Który chce lepszym być każdego dnia.
Pana Boga ktoś przeze mnie zobaczy,
Bo chrześcijanin to właśnie ja. :P

Ref.: Więc żyjmy jak można najpiękniej,
Czy wielkie, czy szare są dni.
Bo życie to skarb w naszych rękach
I przez nas ma świat lepszym być.
:forumch:

:love: :pytul: :sercze:


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group