FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Duchy ( ...i na czym polega spirytyzm?)
Autor Wiadomość
hansel 

Wyznanie: Katolik
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 09-09-2017, 10:19   Re: Duchy

kajaa napisał/a:
CZYM lub kim są duchy? Czy można je wywołać i na czym polega spirytyzm?
Duchy są takimi samymi ludzi jak i my tylko że ich ciała materialne już umarły polecam wysłuchać wypowiedzi eksperta https://www.youtube.com/watch?v=pB6oi-rtIFc

Koala 

Wyznanie: inne protestanckie
Wysłany: 28-11-2017, 11:21   

Otrzymałem dziś na priv. wiadomość od hansela, w związku z tematem: Divaldo Franco - W poszukiwaniu szczęścia.
Hansel otrzymał ostrzeżenia które nie pozwalają mu na pisanie postów, bo przekroczył limit zaufania i kredyt jaki każdy z nas na tym Forum posiada. To w związku z wręcz bezwstydnym promowaniem spirytyzmu. Ale do rzeczy. Odpowiadam na otwartym Forum, bo tak jak hansel możliwe, że zasługuje na odpowiedź ( chociaż raczej nie zasługuje, nie jestem całkowicie pewien… ), to uważam, sprawa może być pomocna dla niektórych w wyjaśnieniu DLACZEGO pewne sprawy są akceptowane, a pewne nie są w naszym chrześcijańskim życiu i w naszej drodze. A ponieważ sprawa dotyczy spirytyzmu, dlatego takie rozwiązanie i w tym temacie.
hansel napisał/a:
Cytat:
Divaldo Franco…
nie jest żadnym prorokiem ale od piątego roku życia widuje Duchy zmarłych ludzi ksiądz do którego zwrócił się z pytaniem co ma z tym zrobić w żądnym wypadku go za to nie potępił.

I co z tego że gość widuje duchy i że ksiądz go za to nie potępił?
Do czego się to odnosi? Czy to ma być usprawiedliwienie spirytyzmu? B Z D U R A.
Wszelkie poprzednie “rewelacje” na temat spirytyzmu, duchów, potencjalnych możliwości poznania poprzez konwersacje z duchami itp., itd., jakie padły z klawiatury hansela nie zmieniają faktu, że spirytyzm i jakiekolwiek kontakty z duchami są w chrześcijaństwie ZABRONIONE. Pisałem o tym aż do bólu, ale niektórzy mają naturę teflonu i nic do nich nie przystaje.
Te “rewelacje”, nie są to powody, które mogły by tu cokolwiek zmienić w takim właśnie podejściu do spirytyzmu. I wcale nie dlatego, że kontakty z duchami nie działają. NIE. Wręcz przeciwnie, działają i dlatego są zabronione.
Bóg ma dla nas pewne sprawy do przekazania i przekazuje je nam za pomocą Pisma Świętego. W pewnych wyjątkowych wypadkach posługuje się ludźmi, przekazując im pewne informacje. To nie są jednak pogaduszki z duchami zmarłych. Przede wszystkim mają miejsce Z INICJATYWY BOŻEJ. Po wtóre są nam przekazywane przez Ducha Św., a okazjonalnie tak jak w Starym Testamencie przez “posłańców” – aniołów.
Po trzecie muszą być zgodne z resztą Bożego przekazu, spójne i nie sprzeczne.
Tak więc to, co promują spirytyści wszelkiej maści i formatu nie mieści się w tych narzuconych nam przez Boga ramach.
Powiem więcej i nie jest to jakieś przesłanie którego będę dowodził biblijnie, chociaż można… Takie spirytystyczne podejście uważam, jest bardziej zabójcze i złe, GORSZE niż sam ateizm. Brak wiary w Boga to jedno. Wiara w istnienie Boga i traktowanie Go jak podrzednego, nieznaczącego figuranta jest poniżająca. Stajemy tu ramię w ramię z samym szatanem. Bierzemy za istotne i wiążące NIE informacje, życzenia Boga ale iluzje i kłamstwa demoniczne i to im się podporządkujemy i to one są dla nas źródłem. Źródłem prawdy, źródłem nadziei, na nich opieramy nasze życie i one są dla nas substytutem Słowa Bożego.
Przy okazji tego krótkiego wyjaśnienia, zauważyłem, że ten konkretny temat – spirytyzmu – jest tu u nas dość ubożuchny i opiera się na zgadywankach użytkowników raczej, niż na konkretnych informacjach opartych na biblijnym przekazie.
W najbliższych dniach/tygodniach postaram się uporządkować trochę te wiadomości, bo jak tu ktoś słusznie wspomniał, duchy ich wywoływanie itd., itp., są dla nas olbrzymim zagrożeniem i potężną bronią w arsenale adwersarza.
To na razie tyle w sprawie duchów i hansela… ;-)
Pozdrówko

Odpowiedz do tematu