FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: zosia
19-11-2009, 21:49
Teorie pewnego dziadka..
Autor Wiadomość
David 

Wyznanie: inne protestanckie
Wysłany: 20-11-2009, 15:39   

Shooro-są rzeczy które powinny zostać ukryte :) tylko między człowiekiem i Bogiem.

Scarlett 

Wyznanie: Zielonoświątkowiec
Wysłany: 20-11-2009, 18:00   

Cytat:
Nie mam zamiaru wykłócać się z tobą o każde słowo, ale powiedz tylko jedno - w jakim celu to robisz?

A co takiego ja twoim zdaniem robie? Ze szukam prawdy? ,ze pytam co o tym sadzicie?
ze mnie to po prostu intryguje? bo tyle niescislosci wszedzie, kazdy interpretuje biblie inaczej , ale kk nam mowi ze tylko jego interpretacja jest prawdziwa.Kazdy "zdrowy" , zacznie zadawac sobie pytania ,dlaczego jedni tak a drudzy tak.Czy zadalas sobie juz to pytanie, jezeli kk nie ma racji i nie zostane zbawiona, co wtedy? bo ja tak, w koncu chodzi tu o mnie i moje zbawienie. Stane ktoregos dnia przed Bogiem (jak w swiadectwie pana Leona) i Bog mi powie ze jestem poganka, a ja mu powiem, jestem niewinna bo uwierzylam ludziom i ich interpretacji Bibli ?( Wszystko jedno jakiej ,kk czy protestantow).

Cytat:
Przecież nikt z nas tu na forum nie jest władny ani zrobić porządku z tym w KK, a ni ty nie jesteś władna zrobić takich porządków u siebie w kościele.

Tutaj masz calkowita racje. Musimy poczekac na powrot Jezusa, bo tylko On to moze zrobic. Tylko widzisz wtedy chcialabym byc po Jego stronie, ale w tym calym balaganie nie wiem juz sama co jest prawda a co nie.

Cytat:

Może ci się to podobać, albo nie podobać, możesz być osobiście do tego przekonana lub nie przekonana, ale nie możesz sądzić w tej sprawie. I my katolicy też mamy taki wybór jak ty - możemy wierzyć w objawienia, albo nie, nawet jak Kościół je uzna, bo o prawdziwej świętości decyduje Bóg.

Probuje ci to caly czas powiedziec. jezeli Jezus wroci zeby o calej swietosci zadecydowac moze byc dla niektorych juz za pozno! Wiec to chyba logiczne ze chce poznac prawde. A ta mozna tylko w w dyskusji z innymi umacniac.Nie wiem moze sie myle, jezeli tak to wiecej juz tu nie zajrze. :yes:

zosia 

Wyznanie: Katolik
Pomogła: 74 razy
Wysłany: 20-11-2009, 18:28   

Scarlett napisał/a:
Probuje ci to caly czas powiedziec. jezeli Jezus wroci zeby o calej swietosci zadecydowac moze byc dla niektorych juz za pozno! Wiec to chyba logiczne ze chce poznac prawde. A ta mozna tylko w w dyskusji z innymi umacniac.Nie wiem moze sie myle, jezeli tak to wiecej juz tu nie zajrze.

No jeśli tak stawiasz problem, to jest o czym dyskutować - to zupełnie inna perspektywa.
Nie mylisz się - rzeczywiście dyskusja w takich kwestiach jest pomocna, bo daje szersze spojrzenie na sprawę, nie tylko własne.
No cóż - jedyną Prawdą jest Jezus - tak, jak napisała Shoora i jak On sam o sobie powiedział - ja jestem Prawdą, Drogą i Życiem.
Interpretacje mają znaczenie dla religii i kościołów, ale dla zbawienia człowieka najistotniejszym jest, czy od przyjęcia Jezusa, kroczy Jego drogą, rozwija się duchowo i doskonali. Poznać to można po uczynkach człowieka, które są wyrazem jego wiary - owocem wiary.
Jednemu do tego kontaktu z Bogiem jest potrzebna jakaś figurka, drugiemu potrzebna ekstaza, trzeciemu miękka trawa pod bosymi stopami, czwartemu cuda, wizje, jeszcze innemu zwykły promień słońca.
Człowiek nie potrafi pojąć Nieskończoności jaką jest Bóg, Jego Wszechmocy, Wszechobecności i Nieokreśloności i do tego próbuje na ludzki sposób zamknąć Go w kształcie, który zna, zamknąć Go w uczuciu, które zna, w barwie, w czymś bardzo ziemskim i znanym.
Ta duchowa potrzeba kontaktu z Bogiem, aby iść za Nim, prowadzi właśnie do najróżniejszych interpretacji Słowa Bożego, a w konsekwencji do tworzenia religii i kościołów, wedle własnego, specyficznego pojmowania.
Stąd wniosek, że najistotniejsza jest tu wiara w Boga i Jego Miłość, zaufanie i oddanie się Bogu, że Bóg wszystko, co stawia na naszej drodze, służy naszemu doskonaleniu w miłości - taka wiara i ufność rodzi nadzieję na zbawienie.
Biblia doskonale uczy jak budować taką relację z Bogiem - podstawa, to miłość Boga i bliźniego, a czym jest ta miłość uczy Jezus w Ewangeliach.

David 

Wyznanie: inne protestanckie
Wysłany: 20-11-2009, 19:12   

Ogólnie podpisuję się pod postem Twoim postem Zosiu :D Ale jest wiele takich spraw których niestety nie można pominąć, jak chociażby obecność Marii jako osoby objętej kultem np. w KRK a w wielu innych już nie :) Drugą ważną rzeczą oprócz naszej osobistej relacji z Bogiem jest nasza zbiorowość-to jest naprawdę bardzo ważne i oba te aspekty się uzupełniają. Dzielą nas doktryny a łączy nas żywy Bóg. I powinniśmy zmierzać w tym kierunku, pod przewodnictwem Ducha Świętego badać Pismo Święte i znaleźć Prawdę.
Duch Święty jest strażnikiem który nie pozwoli nam zobaczyć Prawdy za pomocą historii, techniki albo wiedzy. To nie uczonym w Piśmie pokazano Królestwo Boże, ale prostym ludziom. Słuchajmy tego kto mieszka w naszym duchu.

Świadectwo Scarlet zostało przeniesione do działu Świadectw, z uwagi na jego wartość i znaczenie.
Ostatnio zmieniony przez zosia 20-11-2009, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  

Anakonda 

Wyznanie: Katolik
Wysłany: 12-06-2018, 11:19   

Od początku materiał wzbudził we mnie wątpliwości, lecz w czasie 1:27:06 świadectwa Buczak mówi: "Katolik jak czyta ostatnią Wieczerzę Pańską to jest przekonany, że na ostatniej wieczerzy Jezus Chrystus ustanowił Eucharystię, a to jest nieprawda! Jezus Chrystus na ostatniej wieczerzy nie ustanowił Eucharystii." - Te słowa potwierdziły moją wątpliwość w ten materiał... później plecie jakieś rzekome fakty co Chrystus wtedy tak naprawdę zrobił. Nie chcę tu wypisywać wszystkich niejasności wspomniane w tym materiale, lecz KK założył Chrystus a nie człowiek (jest to Kościół Powszechny, a nazwa 'katolicki' powstała dopiero później).

Kolejną ważną rzeczą, od której dziadek zaczyna świadectwo, jest opis Nieba i tego, co tam się znajduje. Opis ciała duchowego wydaje się piękny, lecz moja pierwsza wątpliwość pojawiła się, kiedy opisywał relację z duchami niebieskimi - że są przezroczyste, możemy w nie wnikać ale nie możemy z nimi rozmawiać. Niestety to zaprzecza katolickiemu wyznaniu o 'świętych obcowanie'. Czyli jak to, widzimy wszystko ale możemy się porozumiewać tylko z Bogiem Ojcem? Coś tu nie halo...

Zapewne wielu już jemu uwierzyło, bo gościu mąci ludziom w głowach niemiłosiernie! Pan Buczak (o ile jest to istniejąca osoba) miesza kilka prawdziwych informacji z fałszywymi, dzięki temu brzmi wiarygodnie, wtedy łatwo jest przemycić każdą herezję - podobnie działa szatan na egzorcyzmach. Ludzie, bądźcie czujni! Jeżeli ktoś wwala świadectwo do internetu nie oznacza, że jest ono prawdziwe. Dziś łatwo nagrać takie 'świadectwo', wystarczy napisać sobie tekst na kartkach i monotonnie przeczytać - tak jak zrobił ten pan (chociaż sądzę, że ktoś mu ten tekst podsunął by przeczytał go). Te nagranie wzbudza wątpliwości i powoduje zachwianie w wierze katolickiej. Najgorsze jest to, że po przesłuchaniu tego fałszywego świadectwa wiele informacji zostaje w głowie na długo i trudno jest się ich pozbyć... Uważajcie!

Buczak na pewno nie należał do KK, raczej do protestantów lub zielonoświątkowców. Sprytnie te nagranie odwodzi katolików od wiary i wzbudza wątpliwości. Jak ktoś nie ma solidnych podstaw w wierze to łatwo da się zwieźć. Wiele informacji, które zawiera zagranie jest sprzecznych z nauczaniem KK, z KP się zapewne zgadza. W tego typu świadectwach wiele szczegółów jest zgodna z nauczaniem katolickim (obecność rodzin przy włączaniu do Nieba, obecność aniołów itp, tutaj tego nie ma). Później dziadek wspomina, że obecni papieże nie są następcami św. Piotra, bo rzekomo Piotr apostoł nigdy kogoś takiego nie powołał. 'Świadectwo' jest jednym wielkim fiaskiem, o ile nie żartem...

Dziwne jest w tym to, że pod tak 'wielkim świadectwem', które powinno wzbudzać wiarę, jest wyłączona możliwość komentowania. Prawda? Pod takimi świadectwami autorzy nie wyłączają komentarzy! Sam ten fakt zmusza do zastanowienia się i sprawia, że jest mało wiarygodny. Po roku od publikacji materiał dawno powinien być odłożony na półkę, bo prawdy nie głosi (dzięki możliwości komentowania dawno to byłoby wyjaśnione).

Matitiasz 

Wyznanie: poszukujący
Wysłany: 14-06-2018, 15:37   

A nie możesz tutaj tego wyjaśnić?

Odpowiedz do tematu